Yeni Ehliyet Çıkarmak İçin Gerekli Bilgiler Nelerdir?

 

Yeni Ehliyet Çıkarmak İçin Gerekli Bilgiler Nelerdir?

2021 yılında yapılan güncelleme ile birlikte ehliyet konusunda yapılan köklü değişiklikler ve yeni ehliyet çıkarabilmek için gerekli adımlar olan randevu, istenen gerekli belgelerin ibraz edilmesi ve yeni ehliyetin teslim süreçleri hakkında bazı değişiklikler yapılmıştır.

2021 yılı sonlarında yürürlüğe giren ve Avrupa Birliği Uyum Süreci’ni hedef alan yeni ehliyet uygulaması ile daha önce yaşamadığımız bazı prosedürler ile karşılaşıyoruz. Bunların ilki Emniyet Genel Müdürlüğü web sitesi üzerinden yapılması gereken online randevu sistemi. Randevu alındıktan sonraki süreçte istenen gerekli evraklar ise yeni ehliyet talebinde bulunanlara, mevcut ehliyetini yenilemek için talepte bulunanlara ve ehliyetini kaybettiği için yeni ehliyet talebinde bulunanlara göre değişiklik gösteriyor.

Yeni Ehliyet Randevusu Nereden ve Nasıl Alınır?

Genel Müdürlüğü’nün kontrolünde olan Sürücü Belgesi Randevu Sistemi’ni kullanabilmek ve randevu alabilmek için öncelikle https://randevu.nvi.gov.tr/ adresine web tarayıcımız üzerinden ulaşmamız gerekiyor. Buraya ulaştıktan sonra Sürücü Belgesi Randevu Al butonunu kullanıp kişisel bilgilerimizi girdikten sonra randevu tarihimizi mobil telefonumuza gelen doğrulama kodu ile onaylayarak kesinleştiriyoruz.

Eğer herhangi bir aksilik sonucu randevu tarihimizde ilgili nüfus müdürlüğüne gidemeyeceksek aynı link üzerinden kişisel bilgilerimizi girerek randevuyu iptal etme şansına da sahibiz.

Avantajlı Fiyatlar ile Kasko Sigortası Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Buraya Tıklayın...

Ehliyet Çıkartırken Gerekli Evraklar Nelerdir?

İlk kez ehliyet alacak olanlar için: Nüfus cüzdanı, pasaport veya avukat kimliği, motorlu taşıt sürücü sertifikası, sürücü sağlık raporu ve sürücü belgesi dosyası, sürücü belgesi için vergi dairelerine ya da anlaşmalı bankalara yatırılan tutarın makbuzu, 2 adet biyometrik fotoğraf ve kan grubunu belirten belge.

Yenileme veya kayıp nedeniyle yeni ehliyet çıkaracak olanlar için: Nüfus cüzdanı, pasaport veya avukatlık belgesi, eski sürücü belgesi, sürücü sağlık raporu, sürücü belgesi için anlaşmalı bankalara yatırılan tutarın makbuzu, 2 adet biyometrik fotoğraf ve kan grubunu belirten belge.

Yeni Ehliyet Ne Zaman ve Nasıl Teslim Edilir?

Bütün işlemler tamamlandıktan sonra yeni uygulamaya göre artık ehliyetler tek merkezden basıldığından dolayı, basım işlemi gerçekleştikten sonraki 15 gün içerisinde adresinize kargo ile teslim edilecektir.

Avantajlı Fiyatlar ile Kasko Sigortası Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Buraya Tıklayın...

 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(553)942-2961