Kişiye özel ürünler sigorta sahipliğini artırıyor

 

Pandemi ve günümüz koşulları gereği müşteri beklentilerinin değiştiğini ve beraberinde yeni talepler ortaya çıktığını ifade eden Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, “Gelişen dünyanın taleplerini karşılamak için sigorta sektörünün elindeki en iyi araçlardan biri kişiselleştirilmiş ya da diğer adıyla terzi işi ürünler” diye konuştu.

Sigorta sektörü de dahil olmak üzere tüm sektörler yeni ihtiyaçlar paralelinde gelişerek şekilleniyor. Bu doğrultuda herkes için aynı teminatları içeren ve paket sigortalar temelinde, tek bir model üzerinden ilerleyen sigortacılık anlayışı geçmişe karışıyor. Günümüz koşullarının kendine özgü ihtiyaçlarını anlayabilen şirketlerin oluşturduğu, müşterilerin o anki talep ve ihtiyaçlarını odağına alan kişiselleştirilmiş ürün yapısı ön plana çıkıyor. Bu durumdan yola çıkan Ray Sigorta, geniş kesimlere hitap eden genel tanımlı ürünlerin yanına özel ihtiyaç ve koşullara uygun olarak tasarladığı kişiselleştirilmiş ürünlerle portföyünü genişletiyor. Terzi işi poliçeleri doğru hedefe ulaştırmanın hem üretimi hem de müşteri memnuniyetini artırdığına dikkat çeken Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, “Artık sigortacılık tek tip ürünlerle rekabetin ötesinde; müşteriye doğru anda, doğru fiyatla ve kapsamla ulaşmaya dönüşmüş durumda.” dedi.

“TERZİ İŞİ ÜRÜNLERLE FARK YARATIYORUZ.”

Bir sigorta şirketinin, beklentilerin hızla değiştiği bir dönemde müşterilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde araştırıp buna göre çözüm üretmesi gerektiğini kaydeden Koray Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Hızla değişen ve dijitalleşen dünyada Ray Sigorta olarak elimizde bulunan verileri en iyi şekilde değerlendiriyor, müşterilerimizin isteklerini, ihtiyaçlarını iyi analiz ediyoruz. Bu sayede, sektörde yer alan geleneksel ürünlerin tam olarak temas edemediği ya da teminat açığı bulunan noktaları belirleyip, riskleri doğru değerlendirerek bu alanlarda potansiyel sigortalılara kişiye özel çözümlerle ulaşarak terzi işi ürünlerle fark yaratıyoruz. Ürün yapısının tam olarak örtüşmediği ihtiyaçlara dokunuyor, teminat açığının kapanmasına ve sigortalılık oranının da artmasına yardım ediyoruz.”

 

İHTİYACA UYGUN ÜRÜNLER SİGORTA PENETRASYONUNU ARTIRMAK İÇİN DE BÜYÜK FIRSAT

Ray Sigorta’nın yenilikçi, müşteri odaklı ve kişiye özel ürünlerle yenilediği portföyü pek çok alanda sigortalıların ihtiyaçlarına nokta atışı çözümler sunuyor. Genel Müdür Koray Erdoğan, devreye aldıkları ürünlerle ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Yaşam döngüsünün kaçınılmaz bir parçası olarak hayatımızın farklı anlarında hepimizin öncelikleri birbirinden farklıdır. Yeni çocuk sahibi olan bir aile ile üniversiteden yeni mezun olan bir gencin hassasiyetleri ve beklentileri aynı olamaz. Hayatta en güven veren duygu, ihtiyacınız olduğunda yanınızda sizi anlayan birisinin olmasıdır. Ray Sigorta olarak titiz çalışmalarımız sonunda müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve piyasa dinamiklerine uygun olarak oluşturduğumuz ürünlerle fark yaratıyoruz. Ürünlerimizle müşterilerimizin önceliklerini ve ekonomik kaygılarını odağımıza alarak ilerliyoruz. Baby on Board (BoB) Kasko ile 0-6 yaş arası çocuk sahiplerine özel avantajlar veriyor, Başlangıç Kasko ürünümüz ile kullanım dışı öngörülemeyen risklere karşı bütçe dostu teminatlar öneriyor ve İMM Tamam ürünümüzle de ek İhtiyari Mali Mesuliyet limitleri sunuyoruz. Bir diğer yandan Cyberalla Siber Güvenlik Sigortası ürünümüzle de dijital dünyada kişisel bilgilerin korunması gibi sigorta ihtiyacı olan yeni alanları destekliyoruz. Çözümlerimize gösterilen talepler de doğru yolda olduğumuzun önemli bir göstergesi. Örneğin BoB Kasko’yu alan müşterilerimizin %40’ı ilk kez kasko yaptırmış. Bugüne kadar sunulan ürünlerle ikna olmayan müşteriler, kendilerine uygun hissettikleri ürünler ile Kasko alma konusunda ikna oluyorlar. Bu tarz özel ürünler, sektörde sigortalılık oranını artırarak sektörel büyümeye ciddi anlamda katkı sağlıyor. Bu bakış açımız doğrultusunda geliştirdiğimiz pek çok ürünü önümüzdeki dönemde müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz.”

 

‘EVDEN ÇALIŞMA SİGORTASI’ YOLDA

Ray Sigorta olarak değişen çalışma koşullarını da mercek altına aldıklarını dile getiren Koray Erdoğan, salgın nedeniyle hayatımıza giren ve daha sonrasında hibrit olarak devam eden uzaktan çalışma modelleriyle birlikte yeni risklerin ortaya çıktığını söyledi. Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, gördükleri bu ihtiyaç doğrultusunda çok yakında ‘Evden Çalışma Sigortası’ ürününü çıkartacaklarını belirterek, yenilikçi ürünlerle müşterilerinin karşısına fark yaratacak çözümlerle çıkmaya devam edeceklerini belirtti.

 

Kaynak : Sigorta Life Dergisi 

 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(553)942-2961