Ankara Sigorta nın en büyük sermayesi, ‘mutlu çalışanlar’

Ankara Sigorta Özlem Yılmaz

 

Ankara Sigorta Direktörü Özlem Yılmaz, şirket olarakk çalışanların sağlık ve motivasyonunu ilk sırada tutarak hibrit çalışma modelini uyguladıklarını belirtti.

İki yıldır ülkemizde de etkili olan Covid-19 salgını, şirketlerin çalışma modellerinde değişikliğe yol açtı. Salgının, omicron varyantı ile birlikte vaka sayılarındaki artış nedeniyle bazı şirketlerin çalışanları yeniden evden çalışmaya başlarken, bir çok şirket de ‘hibrit’ çalışma modelini uygulamaya çalışıyor. Genç çalışanların da benimsediği, dönüşümlü olarak evden ve ofis çalışmasını birlikte gerçekleştiren hibrit çalışmayı sigorta sektöründe uygulayan şirketlerden bir tanesi de Ankara Sigorta. Biz de Sigortamedya olarak Ankara Sigorta Tahsilat, İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü Özlem Yılmaz ile hibrit çalışma ile ilgili bir röportaj yaptık. Ankara Sigorta olarak çalışanların sağlık ve motivasyonunu ilk sırada tutarak hibrit çalışma modelini uygulamaya gayret ettiklerini belirten Yılmaz, “Şirketimizin en önemli sermayesi çalışanlarımız; Mutluluğun Sigortası olarak ilkemiz de her durumda mutlu çalışanlar” diyor.

 

Çalışanların sağlığına önem veriyoruz

Ankara Sigorta olarak pandemi sürecinde vaka artışlarını titizlikle takip ettiklerini belirten Yılmaz, “Öncelikle, çalışanlarımızın sağlığına hassasiyet göstererek ve süreç yönetimimizi de aksatmayacak şekilde tam zamanlı, yarı zamanlı ve esnek zamanlı çalışma modellerinin tamamını dönüşümlü olarak işin niteliğine ve kişiye bağlı olarak uyguluyoruz. Uyguladığımız hibrit çalışma modelinde özellikle haftalık planlama yapılıyor” diyor.

 

Genç Y ve Z kuşağının tercihi, hibrit çalışma

Araştırmalara göre, Z kuşağı ve genç Y kuşağı çalışanlarının ağırlıklı olarak hibrit çalışma düzenini tercih ettiklerini ifade eden Yılmaz, “Şirketimiz çalışanlarından aldığımız geri bildirimler, özellikle bu kuşağın uygulanan yeni modelden memnun olduğunu gösteriyor. Ancak, ağırlıklı olarak evden/uzaktan çalışmaktan memnun olsalar da işlerini etkili bir şekilde yürütmek için ofis ortamında yüz yüze zaman geçirmeleri gerektiğini de ifade ediyorlar. Biz de İnsan Kaynakları olarak yeni çalışma modeline uyum sağlayarak, evden çalışıyor olsalar dahi bilgisayar ve iletişim teknolojisini etkin şekilde kullanarak rutin toplantılarımıza, ufak motivasyon etkinliklerimize ve kutlamalarımıza devam ediyoruz. Pandemi ile ilgili şartlar dikkate alındığında, hibrit çalışma modelinin günümüzde olduğu gibi gelecekte de yaygın olarak uygulanacağı düşüncesindeyiz.”

 

2022’de büyümeye bağlı olarak personel istihdam edilecek

Ankara Sigorta’nın çalışan sayısının da artmaya devem ettiğini belirten Özlem Yılmaz, şu bilgileri veriyor: “Pandeminin sosyal ve ekonomik olumsuzluklarına rağmen kârlılık ve üretim artışı ile ilgili başarılı bir performans gösteren şirketimiz, çalışan sayısında da yüzde 18’lik bir artış gerçekleştirdi. Omicron varyantı ile birlikte Covid-19’un etkisini yitireceğine yönelik olumlu beklentinin tüm sektörlerde hâkim olmasıyla birlikte, 2022 yılı içerisinde piyasaya sunacağımız yeni ürünler ve projeler ile birlikte büyüme hedeflerimiz doğrultusunda şirketimizde ihtiyaca göre yeni personel istihdamı öngörüyoruz.”

 

Kaynak : Sigorta Medya

 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(507)354-5329