Abdurrahman Köse: Bağımsız bir birlik sektöre güç katar

Türkiye için kilit bir sektör olan sigorta sektörünün sorunlarının çözümü için bağımsız bir birliğin olması gerektiğini belirten Daha Güçlü Acenteler Platformu Başkanı Abdurrahman Köse, “Bu birliğin kurulması hem yapmış olduğumuz mesleğe hem de sektörel kararların daha hızlı alınmasına faydalı olacaktır” açıklamasını yaptı. 

 

 

Daha Güçlü Acenteler Platformu, sektörün sorunlarını ve çözümlerini mercek altına aldı. 15 Ocak’ta Türkiye’nin birçok bölgesinden gelen temsilcisi ve sigorta acentelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda konuşan Daha Güçlü Acenteler Platformu Başkanı Abdurrahman Köse, sigortacılığın Türkiye’de ne kadar önemli ve zor bir meslek olduğunu, sorunların çözümü için sektörün bağımsız bir birliğinin olması gerektiğini vurguladı. Bağımsız birliğin kurulmasıyla ilgili neler yapılmasını gerektiğini katılımcılarla paylaşan Abdurrahman Köse, bu birliğin kurulmasının hem yapmış olduğumuz mesleğe hem de sektörel kararların daha hızlı alınmasına faydalı olacağını belirtti. Köse, acentelerin bağımsız birlik çatısı altında mesleklerini icra ederken etik kurallar içerisinde yapılmasını ve bu mesleğin bağımsız birlik ile denetiminin daha kolay olacağını, sigorta acentelerinin bir meslek mensubu statüsünde olacağını, Türkiye’de kurulmuş birçok birliği örnek göstererek katılımcılara anlattı. 

 

Google ile irtibata geçtik 

Konuşmasında son 3 ayda neler yaptıklarıyla ilgili de bilgiler aktaran Köse, Google’daki sigorta dolandırıcılığını çözmek için Google ile irtibata geçtiklerini ve ilerleyen süreçte toplantılarla bu sorunu çözeceklerinin müjdesini verdi. 

 

Sektör temsileri konuşmacı olarak katıldı 

Daha Güçlü Acenteler’ Platformu tarafından düzenlenen toplantının açılış konuşmasını ve moderatörlüğünü İsmet Küçüksarı yaptı. Toplantıya sigorta sektörünün temsilcilerinden SAİK İl Delegesi Hayrettin GegezOsman Köse ve Tahsin Ayhan da konuşmacı olarak katıldı.

 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(507)354-5329