Emaa Trafik Sigortası

 

 

Trafik Sigortası

     

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ile belirlenen zorunlu trafik sigortası, kaza durumunda karşı tarafın zararlarını karşılamayı amaçlayan bir uygulamadır.

Zorunlu Trafik Sigortası, bir aracın trafiğe çıkabilmesi için yasal olarak sahip olması gereken bir sigorta türüdür. Bu sigorta, araç sahiplerinin veya sürücülerin, kaza sonucu üçüncü şahıslara verebilecekleri maddi zararları karşılamak amacıyla tasarlanmıştır. Genellikle kısaca "Trafik Sigortası" olarak adlandırılır.

Zorunlu Trafik Sigortası, bir kaza sonucu meydana gelen maddi zararları karşılar ve bu nedenle sürücünün veya araç sahibinin sorumluluğunu hafifletir. Ancak, bu sigorta kapsamı yalnızca üçüncü şahıslara verilen zararları sigortalının kusuru oranında karşılar ve aracın kendisine gelebilecek zararları kapsamaz. Aracın kendisi için zararları karşılamak için kasko sigortası gibi ek sigortaların da yapılması gerekebilir.

Tazminat ile maddi zararların yanı sıra, kazaya ilişkin tedavi giderleri ile zarar gören kişilerin sakat kalması veya hayatını kaybetmesi hallerinde kazada zarar görenin desteğinden mahrum kalanlara ödeme yapılır. Destekten mahrumiyet tazminatı kazada hayatını kaybeden veya sakat kalan kişinin yaşına, gelirine göre değişiklik göstermektedir.

Ekleyebileceğiniz Asistans paket ve İhtiyari Mali Mesuliyet teminatı ile Trafik Sigortanızı, olası acil durumlar veya kaza durumunda da güvende olmanızı sağlayacak kapsamlı bir koruma almış olacaksınız.

 

Detaylı bilgi için ; 0 507 354 5329'nolu telefon numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(553)942-2961