Groupama Türkiye ye yurt dışından iki ödül

Groupama Türkiye, Groupama Grubu’nun düzenlediği iki uluslararası yarışmada Sürüş Akademisi projesi ve Gupi uygulaması ile birinci oldu.

Groupama Türkiye, Groupama Grubu tarafından başarılı uygulamalar, inovasyon ve yapay zekâ teknolojisi alanında gerçekleştirilen uluslararası yarışmalarda birincilik ödülleri almaya hak kazandı. 

Farklı ülkelerden on yedi yenilikçi projenin yarıştığı Başarıyı Yaratanlar yarışmasına Sürüş Akademisi ile katılan Groupama Türkiye, birincilik ödülüne layık görüldü. Sürüş Akademisi’nde kasko sigortalılarına ücretsiz olarak güvenli sürüş eğitimi vererek yol güvenliğine katkıda bulunan Groupama, onları zor yol şartlarında kaza yapmadan araç kullanma konusunda bilgilendiriyor. Formula 1 organizasyonun da düzenlendiği Intercity İstanbul Park’ta düzenlenen Sürüş Akademisi, Groupama müşterilerine eşsiz bir sürüş deneyimi de sunuyor. 

Groupama Türkiye, Groupama Grubu’nun yapay zekâ kullanarak değer yaratan uygulamaların ödüllendirildiği diğer yarışması Pocaimon’da da dijital asistan Gupi ile, farklı ülkelerden katılan sekiz proje arasından birinci oldu. Gupi, hasar dosyaları veya poliçeler hakkında sorulan sorulara hızlı ve kişiselleştirilmiş cevaplar vermesi ve her an ulaşılabilir olmasıyla kullanıcılarına farklı bir hizmet sunuyor. Chatbot ve voicebot teknolojisiyle donatılan dijital asistan Gupi, Groupama’nın web sitesinden ve çağrı merkezi üzerinden hizmet veriyor. 

“Önleyici tedbir almak sigortacılığın özünde var”

Groupama Grubu’na bağlı ülkelerin bulunduğu ödül törenine finalist şirketlerin temsilcileri ile Groupama Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Yves DagèsCEO’su Thierry Martel ve Uluslararası Müdürü Olivier Péqueux de katıldı. 

Sürüş Akademisi hakkında düşüncelerini paylaşan Groupama Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Yves Dagès, “Önleyici tedbirler almak sigortacılık mesleğinin özünde var; hasarların oluşumunu engellemek aslında insani dramları engellemektir” ifadelerini kullandı. Gupi ile ilgi görüşlerini paylaşan Olivier Péqueux ise “Türkiye’de farklılaşmanın başlıca etkenleri yenilikçilik ve çeviklik. Groupama Sigorta’yı GUPİ için ödüllendiriyoruz çünkü GUPİ, müşteri hizmetlerini iyileştirmeye yönelik geliştirmelerde yapay zekânın önemini gösteriyor” şeklinde konuştu. 

 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(507)354-5329