Generali den yaşam boyu ortaklık 24 stratejisi

Assicurazioni Generali Yönetim Kurulu, grubun üç yıllık yeni Yaşam Boyu Ortaklık 24: Büyümeyi Sürdürme stratejisini yayınladı.

Gabriele Galateri di Genola başkanlığında toplanan Assicurazioni Generali Yönetim Kurulu, grubun üç yıllık yeni stratejisi temel ve gelişen iş kollarında sürdürülebilir büyüme sağlayacak. Generali’nin 50’den fazla ülkedeki 68 milyonu aşkın müşterisi için yaşam boyu ortaklık olma taahhüdü yeni planın temelini oluşturuyor. Kişiselleştirilmiş ürünlere, dijitale odaklı danışmanlık hizmetlerine ve müşteri deneyimine yapılan yatırımlar, Generali ve global ağının müşterilere daha da yakınlaşmasını sağlayacak.

Generali, bu stratejik döngüde sürdürülebilirlik kısmında yol almaya ve sosyal, çevresel ve paydaş etkisi yaratmaya da devam edecek. Generali, 2024 itibarıyla çevresel ve sosyal kriterlerinin genel müşteri portföyünün doğrudan yatırımlarına entegrasyonunu tamamlayacak olmasının yanı sıra kurumsal yatırım portföyünün karbon ayak izini %25 azaltacak. Ayrıca sürdürülebilir ürünlerin brüt prim getirisini %5-%7 arasında büyütecek.

Generali için 2024 vizyonunu tanımlayan plan, sürdürülebilir büyümeyi ileriye taşıma, inovasyona liderlik etme olmak üzere üç stratejik temel üzerine kuruluyor. Plan sayesinde; hisse başına güçlü getiri büyümesi, daha yüksek temettü ile kümülatif net nakit akışında artış öngörülüyor.

Generali Group CEO’su Philippe Donnet onaylanan stratejiyle ilgili şunları söyledi: “Generali uzun süredir uyguladığı yaşam boyu ortaklık yaklaşımıyla her işin merkezine müşterileri alıyor. Yeni planı doğrultusunda bir üst seviyeye taşıyarak, Generali’nin müşteri odaklı ve veri destekli yenilikçi bir şirket olarak konumunu güçlendireceğiz.”

‘BUGÜN İDDİALI HEDEFLER AÇIKLAYABİLİYORSAK ÖNCEKİ PLANLARIMIZ BAŞARILI OLDUĞU İÇİNDİR’

Generali olarak önlerindeki üç yılda başarılarını ileriye taşımayı hedeflediklerini belirten Philippe Donnet sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün iddialı hedefler ve girişimler açıklayabiliyorsak, önceki stratejik planlarımızı başarıyla gerçekleştirmemiz sayesinde mümkün oluyor. Generali halen güçlü bir finansal pozisyona, çeşitlendirilmiş kazançlara, istikrarlı ve kârlı büyüme trendine ve sınıfının en iyi hissedar getirileri sağlama konusunda başarılı bir geçmişe sahip.  Sigorta sektöründeki öncü konumumuz, kurum içi varlık yönetimi yetkinliklerimiz, dijitalde etkin 165.000 acenteden oluşan ağımızın yanı sıra pozitif sosyal ve çevresel katkıda bulunma konusunda giderek yükselttiğimiz taahhütlerimiz dikkate alındığında, Generali olarak tüm paydaşlarımıza fayda sağlama açısından ideal bir pozisyonda bulunuyoruz.”

 

Kaynak : Sigorta Life Dergisi

 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(553)942-2961