Neova Katılım Sigorta “ Uzaktan Görüntülü Ekspertiz” hizmetini devreye aldı!

Hizmet ağını yenilikçi ürünler ve müşteriyi odağa alan uygulamalarla genişletmeye devam eden Neova Katılım Sigorta, müşterilerinin işini kolaylaştırmak adına hasar sürecinde önemli bir hizmeti daha devreye aldığını duyurdu. Şirketin müşterilerine sunduğu yeni “Uzaktan Görüntülü Ekspertiz” hizmeti ile yüz yüze randevularla oluşan zaman kayıpları engelleniyor, pandemiyle gelen bulaş riski ortadan kaldırılıyor, hasar tazminatları çok daha hızlı ödeniyor.

 

 

Sigorta sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Neova Katılım Sigorta, sektöre sunduğu teknolojik, müşteri odaklı servis ve hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Özellikle, pandemi süresince hem bulaş riskini ortadan kaldıran hem de ekspertiz bekleme süresini minimuma çeken “Uzaktan Görüntülü Ekspertiz” hizmeti sayesinde müşteriler hasar sürecindeki işlemlerini en hızlı şekilde tamamlayacak.

Hizmet ile konut ve işyerlerindeki küçük ölçekli hasarlarda eksperlerin riziko adresine gitmesine gerek olmaksızın hasar tespit işlemleri uzaktan gerçekleştirilebilecek. Böylece, pandemi döneminde evde hasar tespiti yerine uzaktan (görüntülü) hasar tespiti yapılmış olacak. Uygulama ile küçük meblağlı konut hasarları (dahili su, izolasyon hasarı, cam kırılması ve görsel cihazlarda meydana gelen kırılma hasarları) için yerinde hasar tespiti yapmak yerine müşterilerden randevu alınarak; müsait olduğu gün ve saatte; müşterinin izni dahilinde görüntülü ve sesli bir şekilde hasar tespiti yapılabilecek. Süreç, müşterinin hasar ihbarı oluşturmasıyla başlayacak.

Neova Yenilikçi ürün ve hizmetlerle dönüşmeye, müşterilerinin işini kolaylaştırmaya devam ediyor

Yenilikçi, teknolojik ürün ve hizmetlerle dönüşmeye, müşterilerinin işini kolaylaştırmaya devam eden Neova Katılım Sigorta, dijital dönüşümün hayatımızın her alanına etki ettiği günümüzde, müşterilerinin hasar tespit sürecinde, pandemi şartlarını da göz önüne alarak; en hızlı, verimli ve teknolojik yöntemleri devreye almaya devam ediyor. Bu doğrultuda yeni ürün ve hizmetler geliştiriyor ve müşteri deneyimini en üst düzeye çıkarmak için çalışmalar yürütüyor. Son olarak, devreye alınan ‘Uzaktan Görüntülü Ekspertiz’ hizmetiyle de ekspertiz süreleri kısalırken, dosyaların bekleme süreleri de azalacak ve ödeme süreleri minimuma inecek. Böylece, operasyonel işlemler de azaltılmış ve verimlilik sağlanmış olacak.

 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(553)942-2961