Magdeburger Sigorta da Zafer Uçar Genel Müdürlük Bayrağını Devretti

Magdeburger Sigorta’nın kurucu ortağı, Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Zafer...

 

 

Magdeburger Sigorta’nın kurucu ortağı, Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Zafer Uçar, 01.02.2022 tarihi itibarıyla Genel Müdürlük görevini devretti. Zafer Uçar’ın Magdeburger Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi ve kurucu ortak ünvanıyla çalışmalarına devam edeceği Magdeburger Sigorta’nın genel müdürlüğüne, şirketin Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Halil Yolcu atandı. 

 

Zafer Uçar yaptığı açıklamada, “Magdeburger Sigorta’nın acentelerimizin, sigortalılarımızın, çalışanlarımızın hayallerini gerçekleştireceği, hayatlarını kolaylaştırıcı bir platform olmasını sağlamak için değerli ortaklarımla 2018 yılında yola çıkmıştım. Geçen bu zamanda çalışma arkadaşlarım, tüm Türkiye’de 900’u aşan acentelerimiz ve 2000’i aşan servis ağımız ile sigortalılarımıza ve sigortacılık sektörüne, hedeflediğimiz kaliteli ve güvenilir hizmeti uzun yıllar sunmamızı sağlayacak çok değerli katkılar sağladılar. Bundan sonra şirketimizin kuruluş sürecinde aktif rol alan yol arkadaşım Dr. Halil Yolcu’nun liderliğinde, Magdeburger Sigorta’nın özverili ve başarılı çalışmaları ile ülke ekonomisine değer katarak yeni başarılara imza atmaya devam edeceğine inancım sonsuz” dedi. 

Magdeburger Sigorta’nın 2018’de faaliyetine başladığı ilk günden beri şirkette görev alan Dr. Halil Yolcu da “Zafer Uçar’ın önderliğinde Şirketimizin kuruluşu ve geldiği nokta bir başarı hikayesidir. Magdeburger Sigorta’nın bu yolculuğunda, yetkin iş gücümüz, güçlü acente ağımız ve yenilikçi anlayışımız ile yaptığımız işin en iyisini yapmaya devam ederek güvenilir sigorta hizmeti vermeyi sürdüreceğiz” açıklamasını yaptı.   

 

Dr. Halil Yolcu hakkında:

Adıyaman’ın Besni ilçesinde doğan Dr. Halil Yolcu, lisans eğitimini Çukurova Üniversitesi İİBF İngilizce İşletme Bölümü’nde yaptı. Dr. Yolcu, Marmara Üniversitesi BSE’de Sermaye Piyasaları Bölümü’nden “Hayat Sigortalarında Risk Yönetimi” konulu teziyle yüksek lisans, Bankacılık Bölümü’nden ise “ Türk Sigorta Sektörünün AB Sürecine Uyumu” konulu doktora tezi ile doktora derecesi almıştır. İş hayatına bankacılık sektöründe başlayan Dr. Yolcu, 1991 yılında girdiği sigortacılık sektöründe elementer, hayat ve bireysel emeklilik sigortaları alanlarında çalıştı. SMMM, SPK Bağımsız Denetim ve KG Bağımsız Denetim Lisansları ve CRMA lisansı sahibi Dr. Halil Yolcu, 2018 yılında kurulmasından itibaren Magdeburger Sigorta’da görev yapmaktadır.

 

Kaynak: Sigortahaber.com

 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(507)354-5329