Howden Türkiye, Matrix Türkiye’yi bünyesine kattı

 

Howden Türkiye, stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda, reasürans ile ihtisas brokerliği konularında uzmanlaşan Matrix Türkiye Sigorta ve Reasürans Brokerliği’nin yüzde 100’ünü satın aldı.

Howden Group Holdings bünyesinde faaliyet gösteren Howden Türkiye, sigorta sektöründe önemli bir yatırıma imza attı ve 2014 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren ve reasürans ile ihtisas brokerliği konularında uzman olan Matrix Türkiye’yi satın aldı. Howden Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge CEO’su Atınç Yılmaz, Matrix Türkiye’nin yüzde 100’ünü satın aldıklarını ve bu satın almayla beraber Howden Türkiye’nin satış yelpazesinin genişleyeceğini belirtti.

 

Büyümeye devam edeceğiz

Gerçekleştirdikleri yatırım ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, “Stratejik büyüme hedeflerimize ve girişimci kurum kültürümüze uyan, müşteri öncelikli ve önce insan felsefesini benimsemiş dinamik firmaları bünyemize katarak inorganik ve pazar lideri olma stratejimiz doğrultusunda da organik büyümeye devam edeceğiz. Türkiye’de 7 senedir başarılı bir şekilde faaliyet gösteren Matrix Türkiye’yi Howden ailesine katarak müşterilerimize ve iş ortaklarımıza çözüm odaklı yeni hizmet alanları açmış olduk. Türkiye’deki yapılanmamız doğrultusunda yatırımlarımızı sürdüreceğiz.” dedi.  Howden Türkiye ile gerçekleştirdikleri iş birliğinden son derece memnun olduklarını vurgulayan Howden Matrix Genel Müdürü Kadri Solmaz ise Howden ailesine katılarak, uluslararası uzmanlık, finansal güç ve global piyasalara erişim anlamında müşterilerine ekstra bir fırsat yaratacaklarını söyledi.

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(507)354-5329