Ankara Sigorta Genel Müdürü Ersin Tüvar Oldu

 

Ankara Sigorta gerçekleştirdiği üst düzey atama ile Ersin Tüvar’ı Genel Müdürlük görevine getirdi. Tüvar, 23 Şubat 2024 tarihi itibarıyla SEDDK onayının ardından yeni görevine başlayacak.

Ankara Sigorta Genel Müdürlüğüne Ersin Tüvar atandı. TüvarSEDDK onayının ardından 23 Şubat 2024 tarihi itibarıyla yeni görevine başlayacak.

 

Ersin Tüvar kimdir?

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu Tüvar, yüksek lisans eğitimini Yönetim ve Organizasyon alanında tamamladı.

2006 yılında Yapı Kredi Emeklilik’te sektöre adım atan Tüvar, Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinde teknoloji, mali işler, aktüerya, underwriting, operasyon, hasar, hukuk ve rücu süreçlerindeki dönüşümlere öncülük etti. 20 yıla yakın kariyeri boyunca, sürdürülebilir kârlı büyümeye ve teknolojik dönüşüme yönelik yenilikçi adımları hayata geçiren Tüvar, 2010 yılından itibaren Ankara Sigorta’da Bütçe ve Mali İşler Müdürü, 2014 yılında Türkiye Sigorta Birliği’nde İstatistik, Aktüerya, Maliye Muhasebe, Mali Tablolar ve Vergi Mevzuatı Koordinatörlüğü’nü üstlendi. 2018 yılından itibaren Ray Sigorta’da İş Zekası ve Proje Direktörü, son olarak da Hasar, Hukuk ve Rücu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi.

 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(507)354-5329