Konut Sigortası Yaptırmak Neden Önemlidir?

 

Kendi evinize sahip olmak maliyetlidir ve hayatınızdaki en büyük ve değerli varlıklarınızdan biri olabilir.

Kendi evinizi satın alıyorsanız, ipotek ödemeniz ya da emlak vergileri, sigorta, mobilya ve sigorta gibi diğer birçok şeyin yanı sıra, her ay paranızın bir kısmını alan ipoteğinizi ödüyor olabilirsiniz ve bunun maliyeti paradır. Evinizin size güvenlik ve gönül rahatlığı sağlamak için korunduğunu görmeniz gerçekten önemlidir. Konut sigortası, eviniz için en önemli giderdir. Doğru konut sigortasına sahip olmak sizi beklenmedik bir şekilde hazırlar ve uzun vadede çok para biriktirmenizden kurtarabilir. Bu masrafın gerekli olup olmadığını merak etmenize rağmen, evinizi ve içerideki eşyalarınızı korumanın çok önemli nedenleri vardır.

Eviniz en değerli eşyalarınızdan biridir. Tüm eşyalarınızı, hatıralarınızı ve konforunuzu içerir.  Konut sigortası mantıklıdır çünkü evinizin tamamen güvenli olmasını sağlamak yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir.  Ancak, uygulamaya koyduğumuz en iyi güvenlik koruma önlemlerine rağmen, hırsızlık, hasar ve doğal felaketlerin, hiçbir zaman tam olarak ortadan kaldıramadığımız riski olduğunu biliyoruz. Bu şeyler hayatlarımızı etkileyebilir ve evlerimizi birden fazla şekilde yok edebilir. Bu sorunlardan herhangi birinin meydana gelmesi durumunda evinizi korumak için konut sigortasına ihtiyacınız olacaktır.

Konut sigortası için yasal bir gereklilik olmamakla birlikte, bir ipotek almak istiyorsanız veya yeniden ipotek yapıyorsanız, sağlayıcılar en azından size borç verme şartı olarak bina teminatını çıkarmanız konusunda ısrar edebilirler. Bunun nedeni, paralarının mülke karşı güvence altına alınması nedeniyle de risk altında olmalarıdır.  Kiralıyorsanız, mülkün yapısı ev sahibinizin sorumluluğunda olduğu için bina örtüsü almanız gerekmeyecektir. Ancak bunun sözleşmenin bir şartı olmadığından emin olmak için kira sözleşmenizi kontrol etmelisiniz.

Konut sigortası, ev ve aile konforunuzu korumak için üstleneceğiniz bir yatırımdır. İki farklı şekilde mevcuttur: bina sigortası ve içerik sigortası, ya da her ikisini de içeren kapsamlı bir plan tercih edebilirsiniz. Konut sigortası afet grevi durumunda evinizi yeniden inşa etmek için kullanabileceğiniz belirli bir miktar teminat sunar.

Eviniz, sahip olduğunuz en değerli şeydir ve birçoğunuz yıllarca tasarruf etmek için harcamış olacaksınız. Sigorta olmadan, bir yangın veya sel meydana gelmesi durumunda oluşabilecek hasarları onaramazsınız, bu yüzden bu çok önemlidir.  Doğal afetler evinizi mahvedebilir ve yeniden yapılanma asla kolay bir iş değildir. Bu nedenle, bu felaketler bazen önlenemiyor veya hatta tam olarak tahmin edilemese de, evinizi böyle bir olayın kapsamını içeren binalar ve içerik sigortası ile korumanız hala önemlidir.

Bina sigortasının yanı sıra, mücevher, tablo veya mobilya gibi değerli eşyalarınızı kapsayan içerik sigortanız olduğundan da emin olmalısınız. Tüm sigorta poliçeleri farklıdır ve neleri kapsadığınızı bildiğinizden emin olmak için poliçeyi her zaman dikkatlice kontrol etmelisiniz, ancak genel olarak:

  • Standart bir politika sizi yangın, rüzgar, dolu, patlama, duman hasarı ve vandalizm gibi suç faaliyetlerinden kaynaklanan hasarlar için kapsamalıdır.
  • Bina sigortası, radyatörler, banyolar ve duş başlıkları gibi şeyler olan zeminler, boyalı duvarlar, armatürler ve bağlantı parçaları dahil olmak üzere bir mülkün yapısını kapsayacaktır.
  • İçerik sigortası evinizdeki tüm eşyaları kapsayacaktır: dizüstü bilgisayarlar, elektrikli eşyalar, mobilya, mücevher, tablolar vb. Bazı politikalar bisiklet ve cep telefonlarını da kapsayacaktır.
  • İçerik sigortası ayrıca yangın ve hırsızlığı da kapsayacaktır. Ayrıca, evinizden uzakta olduğunuzda kazara hasar ve hırsızlığı da kapsayabilir. Öğelerinizin değiştirilmesi veya öğenizin piyasa değeri için ödeme yapar.

Konut sigortası poliçe belgeleriniz anlaşılması zor olabilir, ancak neyin kapsandığını, nelerin hariç tutulduğunu ve ayrıca hak ve sorumluluklarınızın ne olduğunu bilmek ve anlamak için politikanızı kontrol etmek en iyisidir.

Çoğu şey gibi, hak talebinde bulunmanız gerekiyorsa, daha fazla sorun yaşamaktan ziyade, emin olmadığınız veya tam olarak anlamadığınız bir şeyi kontrol etmek en iyisidir.

Konut sigortası, günlük yaşamda huzurlu bir ortam sunarak, mülkünüzde endişelenmeden yaşamanın keyfini çıkarmanızı sağlar. Burada Ajans 24 Sigorta’da hem bina hem de içerik sigortası sunuyoruz, bu yüzden şimdi Ajans 24 Sigorta'dan Konut Sigortası için bir teklif alın ve evinizi güvence altına alın.

 

Konut Sigortası Yaptırmak

Konut sigortası, evinizi, binanızı ve içindekileri koruyan bir mülk sigortasıdır. Ayrıca hırsızlık, yangın veya evde meydana gelebilecek bir sel gibi hasarlara karşı koruma sağlar.

Eviniz ve diğer eşyalarınız için koruma sağlar.

Konut sigortası poliçesi bile mülkünüzü şiddetli rüzgarlar, kasırgalar, vandalizm, yangın ve daha fazlası gibi çeşitli hava tehlikelerinden korur. Hangi hasarın yapıldığına veya kapsamına bakılmaksızın, ev sahiplerinin politikası değiştirme veya onarım için ödeme yapacak ve bu da her koşulda paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Felaket olayı durumunda, bazı standart politikalarda mülkünüz onarılırken geçici yaşam masrafları için ek bir koruma söz konusudur. Birçok politika aynı zamanda giyim, mobilya vb. kişisel eşyaların değişim veya geri ödeme masraflarını da sunmaktadır.

Sorumluluk kapsamını ve gerekli ödenekleri korur.

Konut sigortası, mülkiyet sigortasının yanı sıra sorumluluk sigortası da sağlar. Ev politikaları sadece mülkü korumakla kalmaz, aynı zamanda mülkünüzde bir yaralanma veya kaza olması durumunda, size karşı dava açılabilir. Örneğin bir komşu bahçenize düşerse ve bacağını kırabilirse, sigortanız sağlık masraflarını poliçe sınırına kadar ödeyecektir. Konut sigortası poliçeleri, yasal ücretler, tıbbi faturalar ve daha fazlası için ödeme yapmanıza yardımcı olabilir.

Borç alanınız konut sigortası satın almanızı isteyebilir.

Günümüzde birçok ev sahibinin evinde ipotek olabilir. Bir ipotek varsa, birçok borç veren bir politika satın almanızı gerektirir ve ayrıca kanıt sunmanız gerekebilir. Borç verenin evinizde finansal bir hissesi vardır. Eviniz pahalı bir şekilde hasar görürse ve bir politikanız yoksa, borç verene ipotek kredinizi ödemeniz daha az olasıdır. Konut sigortası ekonomiktir ve bütçe fiyatınıza uygun birçok seçenek vardır.

Başlamak çok kolay.

Hangi sigorta şirketinin bütçenize ve fiyatınıza uygun olduğunu araştırın. Mülkünüzü finansal olarak korumak için en iyi seçenekleri düşünün. Ayrıca sigortalı değilseniz ne olabileceğini de göz önünde bulundurmalısınız. Birçok ev sahibi için, felaketli bir olayın sonucu finansal olarak yıkıcı olacaktır. Sadece binayı değil eşyalarınızı da korumak için konut sigortası poliçesi olmayan bir eve sahip olmaya değmez. Konut sigortası mutlak bir zorunluluktur ve son derece önemlidir. Sigorta yaptırmak, mali olarak güvence altına alındığınızı ve korunduğunuzu bilmeniz için size huzur verecektir. Politikanın sizin için uygun olup olmadığından emin değilseniz, seçeneklerinizi görüşmek için sigorta sağlayıcınızla konuşun. Politikanızı okumak için zaman ayırın ve tam olarak ne yazdığını öğrenin. Varsa, ipotek borcunuzu elinde bulunduran borç verenin çıkarlarını da kapsadığından emin olmalısınız. Konut sigortası yaptırarak evinizi güvende tutun.

 

Konut sigortası teklifi almak için hemen tıklayınız.

 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(553)942-2961