GRI Sigorta Sizin İçin Ne İfade Ediyor?

Geçen yılın Aralık ayında resmi olarak faaliyete başlayan ve kısa bir sürede bünyesine kattığı 1500 acentesi ile dikkatleri üzerine çeken GRI Sigorta, pandemi sebebiyle ertelediği resmi açılışını İzmir’in Kurtuluş Günü olan 9 Eylül’de, genel müdürlük binasında organize ettiği açılış kokteyli ile gerçekleştirdi.

GRI Sigorta kuruluş lansmanı 9 Eylül 2021 İzmir

 

Başarılı bir yılın ardından kurucu Ortağı ve Genel Müdürü olan Rüstem Güngör başta olmak üzere, tüm GRI Sigorta ailesine sorduk; GRI Sigorta, sizin için ne ifade ediyor?  Bu kadar kısa sürede halkımız nezdinde oldukça yoğun ilgi görmenizi neye bağlıyorsunuz?

 

GRI Sigorta Genel Müdürü Rüstem Güngör

 

GRI Sigorta, sizin için ne ifade ediyor? 

Beni tanıyanlar çok iyi bilir, sigorta şirketi kurma hayalim her zaman vardı. GRI Sigorta, mazisi çok geçmişe dayanan bu hayalin gerçeğe dönmüş hali diyebiliriz.

Sektördeki 30 seneyi aşan serüvenimin tamamında bu hedefin gerçeğe dönüşmesini sağlayacak şekilde adımlarımı attım. Deneyimin dinamizm ile birleştiği, özverinin ve acenteye dost yaklaşımın her zaman aktif olacağı, sigortalının iyiliğini ve geleceğini düşünen yenilikçi ürünler tasarlayan, sektördeki pastanın büyümesini ilke edinen bir şirket oluşturmaktı tüm gayem. Bugün ekibimizle beraber bunu gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Bu kadar kısa sürede halkımız nezdinde oldukça yoğun ilgi görmenizi neye bağlıyorsunuz?

Sektörde uzun yıllar tecrübesi olan yöneticilerle yola çıkmamız, her birimimizin hızlı ve güçlü bir şekilde organize olmasını sağladı. Bu da gerek acentelerimiz gerek müşterilerimiz nezdinde dikkat çekip takdir görmemize neden oldu. 

En başından beri acente odaklı büyümeye odaklanıp acente dostu bir yaklaşıma sahip olduk. Bölge ekiplerimiz aracılığıyla sahaya inip var olan ve potansiyel tüm iş ortaklarımıza temas ettik. Müşterilerimizi ve ihtiyaçlarını çok iyi tahlil edip bu ihtiyaçlara cevap olacak yenilikçi ve farklı ürünler çıkardık. Tüm bunlara ek olarak, şeffaf ve katılımcı anlayışımız sayesinde hem acentelerimiz hem üreticilerimiz hem de müşterilerimizin gözünde “onlardan biri” olduk. Bugünkü başarımız, tüm bunların toplamı diyebiliriz.

 

Tayfun Ünverdi – GRI Sigorta Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Tayfun Ünverdi – GRI Sigorta Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

 

GRI Sigorta ekip çalışmasının, samimiyetin, iyi niyetin, alçak gönüllü olmanın ve tecrübenin bir arada olduğu bir şirkettir.

Şirketi ilk kurduğumuz günden beri bu duygu ve düşünceler ile yolumuza devam ettik ve ediyoruz. Şirketimizde bu ekip ve çalışma azmi olduktan sonra, kısa zamanda çok daha başarılı işler yapacağımıza eminim. 

 

Recep Çetintemel – GRI Sigorta Satış, Teknik ve Hasardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Recep Çetintemel – GRI Sigorta Satış, Teknik ve Hasardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

 

İkinci ailem.

Halk nezdinde değil ama acente nezdinde yoğun ilgi gördüğümüz doğrudur. Bunun 3 temel sebebi var:

  1. İlk gününden itibaren 10 bölge müdürlüğü ile yola çıkmış olmak. Sahaya ilk gününden itibaren bu kadar çok penetre olmuş başka bir sigorta şirketi yok.
  2. Hasar operasyonunu bu işin uzmanı profesyonel bir outsource firması ile yönetmek ve servis ağını bu kadar kısa bir sürede bu denli yaygınlaştırabilmiş olmak.
  3. Acentenin her istediği olacak değil elbette ama dinle ve çözüm üretmeye çalış şeklinde özetlenebilecek “acente dostu” yönetim anlayışı.

 

Berrin Sadıkoğlu – GRI Sigorta İstanbul Anadolu Bölge Müdürü

Berrin Sadıkoğlu – GRI Sigorta İstanbul Anadolu Bölge Müdürü

 

Uzun zamandır beklenen bir bebeğin aileye katıldığında yaşattığı heyecan ile aynı duyguları hissederek çalışıyorum. Beklentilerin çok üzerinde sektöre damga vurduk, ses getirdik ve hızlı bir büyüme ivmesi yakaladık. Gerçekten bu ailenin bir parçası olmak ve bölgemizin de bunda katkısı olması duygusu bizi gururlandırıyor.

Elbette ki Türkiye genelinde yaygın organizasyon yapımız ile sektörde yenilikçi ve rekabetçi uygulamalarla acentelerimize bir yol açtık ama en önemli sebep bence samimiyet. Tecrübeli bir ekibin çok sıcak, samimi, içten, çözümcül, ulaşılabilir, anında reaksiyon alabilecekleri bir yapıda yaklaşması, onlara günümüzde kaybolmaya başlayan güven duygusunu yaşatması çok önemli. Eski alışkanlıkları yıktığımızı ve sektöre bir dinamizm canlılık getirdiğimizi, bu yüzden de bu kadar yoğun ilgi gördüğümüzü düşünüyorum.

 

Türker Ukan – GRI Sigorta İstanbul Avrupa Bölge Müdürü

Türker Ukan – GRI Sigorta İstanbul Avrupa Bölge Müdürü

 

Tecrübenin birleştiği son nokta, idealist yönetim…

Samimiyet, ulaşılabilirlik, tecrübeli ekip, çözüm odaklı bakış açısı ve acente dostu olma gibi özelliklerimizin birleşimine bağlıyorum.

 

Nuri Aksu – GRI Sigorta Güney Ege Bölge Müdürü

Nuri Aksu – GRI Sigorta Güney Ege Bölge Müdürü

 

Deneyimli kadro, samimiyet, edindirme ve tutundurmadaki hızı ifade ediyor.

Deneyimli kadrosunun samimi, güler yüzlü, çözüm odaklı olması ve hasar süreçlerini süratli sonuçlandırması.

 

Erdal Usul – GRI Sigorta Kuzey Ege Bölge Müdürü

Erdal Usul – GRI Sigorta Kuzey Ege Bölge Müdürü

 

GRİ Sigorta benim için; güveni, acente dostu olmayı ve müşteri memnuniyetini ifade ediyor.

Satış temsilcilerinin devamlı acenteleri ziyaret etmesi, hasar memnuniyeti ve geniş ürün segmentimizin olması bizi sevdiren özelliklerimizin başında gelmekte.

 

Türkay Ünal – GRI Sigorta İç Anadolu Bölge Müdürü

Türkay Ünal – GRI Sigorta İç Anadolu Bölge Müdürü

 

Güvenilir, güven veren…

Radikal, kesin kararlı, karar veren…

İlkeli, ilkesi doğrultusunda ilerleyen…

Acenteye değer veren, taleplere kısa zamanda dönüş yapan, yeniliklere açık bir şirket olmamıza… Bu özellikler acente memnuniyetini üst seviyeye çıkarmış, müşterilere olumlu yansımıştır.   

,

Nilüfer Günsür – GRI Sigorta Akdeniz Bölge Müdürü

Nilüfer Günsür – GRI Sigorta Akdeniz Bölge Müdürü

 

Benim için GRI Sigorta; tecrübenin harmanlandığı, kurumsal alt yapı ile temelleri atılırken açık iletişimin samimiyetle her kanalda rahatlıkla kullanılabildiği, bir çalışan olmaktan ziyade aidiyet duygusunun son derece yoğun hissedildiği, bize ait bir şirket…

Bunun en önemli nedeni; yüksek sayıda acente ağı ile hızla artan poliçe adetlerine ulaşması, dolayısı ile marka bilinirliğini beklenenin çok üzerinde bir hızla yaygınlaştırması. Bu sonuca ulaşırken sektörde uzun yıllardır tecrübe edinmiş insan kaynağını hakim olduğu bölgede görevlendirerek bölgenin ihtiyaçlarına dönük ürün, teminat ve fiyat politikalarını bölgesel olarak değerlendirerek fark yaratması. Satış sonrası hizmet sürecinde ise, yaygın servis ağı ile müşteri memnuniyetini merkeze koyarak sadece yazılı kurallara bağlı kalmayıp durumsal çözümler üretebilmesi.

 

Mustafa Selçuk Akkaya – GRI Sigorta Karadeniz Bölge Müdürü

Mustafa Selçuk Akkaya – GRI Sigorta Karadeniz Bölge Müdürü

6 aylık zaman dilimi içinde, özellikle sektöre yön veren branşlar da olmadan, bize güvenen ve sayısı 1.500’e yaklaşan acente dostumuz ile bence bir başarı hikayesi bu. Kadromuzun tamamına yakını, yılların tecrübesi. Sorun olduğunda Genel Müdür dahil herkese ulaşım çok kolay. Hız, rekabetçi, çözüm odaklı, gerçekten acente dostu olmamız farkımız. Biz başarı hikayesi yazacağız diye yola çıktık, acente dostlarımız ve müşterilerimiz de bizleri desteklediler ve sonuçları ortada. Büyüyen her yapıda sorunlar elbette olacaktır ancak dediğim gibi kısa sürede çözümlerin üretilmesi, tamamen acente dostu ve müşteri odaklı organizasyon yapısı, kulaktan kulağa yayılan bir başarı hikayesinin temel taşları olarak karşımıza çıkmaktadır. Eminim, bunu gören ancak halen GRI Sigortalı olmayan herkesin bir gün GRI ile yolu kesişecektir.

 

Tarık Çelik – GRI Sigorta Marmara Bölge Müdürü

Tarık Çelik – GRI Sigorta Marmara Bölge Müdürü

 

GRI Sigorta benim için; 2011 yılında, Eskişehir’de bir kafede hayallerini dinlediğim bir adamın hayallerine ortak olmanın heyecanını ifade ediyor. Bu heyecanı gerçekleştiren ve hayata geçiren Rüstem Güngör’ün, bu hayaline yıllar sonra ortak olacağıma daha o gün söz vermiştim. Sözümü tutmuş olmak ve tutku ile işine sarılan bu ekibin bir parçası olmak benim için çok anlamlı… Bu başarı hikayesinde yer almak ve gideceği yolu görmek adına kaydedeceğimiz gelişimi görmek için şimdiden sabırsızlanıyorum.

Sektörün içinden gelen kişilerle kurulmuş bir ekip olması, özellikle pandemi döneminde halkın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürün detaylarını şekillendirmiş ve buna uygun ürünler ile piyasada rekabetçi bir unsur olarak uzun zamandır sektörün trafik dışında da bir şeyler konuşulabileceğini ispat edebilmesi açısından çok değerli olduğunu düşünüyorum. Pozitif sigortacılık anlayışını halkın istekleri ile birleştirip sahada gerçekten etkin ürünler ile fark yaratmasının bu kadar kısa sürece farkındalık yaratmasında ciddi bir rol oynadığı kanaatindeyim.

 

Bülent Seferoğlu – GRI Sigorta Doğu Anadolu Bölge Müdürü

Bülent Seferoğlu – GRI Sigorta Doğu Anadolu Bölge Müdürü

 

Sigortacılık öncelikle güven ve deneyime dayalı bir sektördür. Henüz bir yılımızı doldurmadan GRI Sigorta olarak, Doğu Anadolu Bölgesi’nde 11 ilde 97 aktif acenteye ulaştık. Bu başarımız tabii ki şirketimize sektörün duyduğu güvenden kaynaklanıyor.

Bununla birlikte, halkımıza ve sektöre güveni yansıtmak için deneyimli kadrolara ihtiyaç var. GRI Sigorta’nın başarısının en önemli unsurlarından biriside bu deneyimli kadrolarıdır. Sektörün çok yakından tanıdığı deneyimli saha ve yönetim kadrosu ile 24 saat acente odaklı, müşteri memnuniyeti öncelikli hizmet sunuyoruz. Kısa sürede yakaladığımız başarı ve piyasaya verdiğimiz güvenin mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Kemal Gezer – GRI Sigorta Güney Anadolu Bölge Müdürü

Kemal Gezer – GRI Sigorta Güney Anadolu Bölge Müdürü

 

Benim için Gri Sigorta; Geleneklere Reel İlkeler ile bağlı olmak demek.

Yerli sermayenin ruhunda iş yaparken aile olmak vardır. Profesyonellik ile harmanlanan müşteri ihtiyaçları, acentelerin beklentilerine uygun çözümler ile aile olmayı başardığımız açıkça belli olmakta. Şirketin emin adımlar ile yükselmesi göz doldurmakta ve hemen önümüzdeki ilerleyen günlerde de doldurmaya devam edecektir. GRI Sigorta ailesi olarak, pazarın tüm dinamiklerinin ihtiyaçlarını doğru tespit edip iyi analiz ederek, kolay ve anlaşılabilir çözümler üretmenin mutluluğu yaşamaktayız. Güneydoğu Anadolu’nun her ilinde tüm yetkili servisler ve yaygın özel servis ağı ile müşteriler ve acentelerin beklentilerine cevap vermek çok önemli idi ve ilk önce bunun alt yapısı tamamlandı. Üretim başladığı anda her şey hazırdı ve müşterilerimizin bizi kısa sürede acentelerimiz ile birlikte sahiplenmeleri ile ödüllendirildik. Mutlu, umutlu ve gururluyuz.

 

Mehmet Tan – GRI Sigorta Hasar Grup Müdürü

Mehmet Tan – GRI Sigorta Hasar Grup Müdürü

 

GRI benim için; tüm olumlu bileşenlerin kesiştiği, bilen ve tecrübeli bir kadronun görev aldığı kurumsal, bir o kadar da pozitif anlayışın hâkim olduğu bir şirket.

Sigortalının ihtiyaçlarının en uygun şekilde ve hızlı çözümlenmesi şirketi popüler yapan nedenlerin başında gelmektedir.

 

Ayşe Mermer – GRI Sigorta Teknik Grup Müdürü

Ayşe Mermer – GRI Sigorta Teknik Grup Müdürü

 

Yepyeni bir başlangıç, yeni bir heyecan ile yeni başlangıcın getirdiği mutluluk ile yaşanan gururun ortak bileşkesidir.

Tüm ekibimizde ortak olan kurum hafızası ile birleşen ekip ruhunun oluşturduğu sinerjinin sonucunda hazırlanan ürünler, hizmetler ile acentelerimiz tarafından sunulan ürün ve hizmetlerimize sigortalılarımızdan pozitif geri dönüşlerin sonucudur. Biz tüm hazırlıklarımızı yaparken sahanın sesine kulak verdik, onların ihtiyaçlarını analiz ettik ve her ikisinin de senkronizasyonu ile sigortacılık mevzuatı çerçevesi içerisinde ürünlerimizi hazırladık. Sistemsel yapımızın uygunluğunun tabi ki bu çalışmaya katkısı olumlu olmuştur. Önemli olan yakalanan bu güzel ivmenin sürekliliğinin de sağlanmasıdır. Gayretlerimiz bu yöndedir. Gelişmelere açık olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.

 

KAYNAK : İFHA HABER

 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(553)942-2961