Neova Katılım Sigorta dan girişim sermayesi yatırım fonu

 

Neova Katılım Sigorta, 5 milyon TL değerindeki Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile girişimcilere destek olacak.

 

Sigorta sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Neova Katılım Sigorta,  Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (GSYF) kurdu. Neova Katılım Sigorta 5 milyon TL değerindeki bu fon ile birlikte öncelikle sigorta sektöründe faaliyet gösteren teknoloji odaklı girişimler (InsurTech) başta olmak üzere tüm girişimcilere kapılarını açıyor.

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Neova Katılım Sigorta Strateji Direktörü Metin Yücel, “Neova Katılım Sigorta olarak sigortacılık sektöründe ürün ve hizmet sunarken aynı zamanda teknoloji ve inovasyon alanında girişimcilere vereceğimiz desteklerle sektörün gelişimine katkıda bulunmayı da hedefliyoruz. 5 yıllık büyüme stratejimiz doğrultusunda girişimcilere hem sermaye desteği vermeyi hem de onların ürettiği teknolojileri kullanan bir sigorta şirketi olma yolunda ilerliyoruz.  Bu bakış açısı ile sektörde yer alan girişimler ile bir ekosistem oluşturmayı önemsiyoruz. Kurduğumuz Neova Girişim Sermayesi Yatırım Fonuna teknoloji odaklı ve inovatif bir iş fikrine sahip tüm girişimcileri https://www.neova.com.tr/neova-gsyf üzerinden başvuruya davet ediyoruz. Hem girişimcilerimize hem de ülkemize değer katmak için çalışıyoruz.” dedi.

 

Neova GSYF için fon yöneticisi olan KT Portföy tarafından başvurular değerlendirilirken, fon yatırım komitesi kararıyla sözleşme tamamlanarak yatırım gerçekleştirilecek. Neova Katılım Sigorta sadece maddi destekte bulunmakla kalmayacak aynı zamanda girişimcinin ihtiyaç durumuna göre çeşitli danışmanlık hizmetleri de sunacak.

 

Fon Kodu:                           KOG

Fonun Yatırımcısı:             Neova Katılım Sigorta A.Ş

Fon Adı:                              KT Portföy Yönetimi A.Ş. Neova Girişim Sermayesi Yatırım Fonu

Fon Yöneticisi:                   KT Portföy Yönetimi A.Ş.

 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(553)942-2961