TSB ikame araç tedariki hakkında kamuoyu duyurusu yayınladı

 

TSB, ikame araç tedarikinde yaşanan sorunlara ilişkin kamuoyu duyurusu yayınladı. TSB Başkanı ve Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli başkanlığında ve sigorta şirketi yöneticileri, TOBB SAİK temsilcileri, önde gelen araç tedarik ve asistans firmalarının temsilcilerinin katıldığı toplantı neticesinde ikame araç tedarikinde yaşanan sorunun pandemi dönemi şartlarından kaynaklı olarak, dönemsel ve arızi bir durum olduğu hususu öne çıkarken çözüm önerilerine ilişkin çerçeve oluşturulduğu açıklandı. Mevcut sorunun çözümü yanında ilerleyen dönemlerde benzer durumların yaşanmaması adına tarafların katılımı ile ortak bir çalışma grubu kurulması ve çözüm önerilerinin adım adım hayata geçirilmesi kararlaştırıldı.

Türkiye Sigorta Birliği (TSB), ikame araç tedarikinde yaşanan sorunlara dair kamuoyu duyurusu yayınladı. TSB Başkanı ve Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli başkanlığında ve sigorta şirketi yöneticileri, TOBB SAİK temsilcileri, önde gelen araç tedarik ve asistans firmalarının temsilcilerinin katıldığı toplantı neticesinde ikame araç tedarikinde yaşanan sorunun pandemi dönemi şartlarından kaynaklı olarak, dönemsel ve arızi bir durum olduğu hususu öne çıkarken çözüm önerilerine ilişkin çerçeve oluşturulduğu açıklandı. Mevcut sorunun çözümü yanında ilerleyen dönemlerde benzer durumların yaşanmaması adına tarafların katılımı ile ortak bir çalışma grubu kurulması ve çözüm önerilerinin adım adım hayata geçirilmesi kararlaştırıldı.

Kamuoyu duyurusunun tamamı ise şu şekilde:

“İkame Araç Tedarikinde Yaşanan Sorunlara İlişkin Kamuoyu Duyurusu Sigorta sektöründeki ikame araç temininde karşılaşılan sorunlar, 15.09.2021 tarihinde Türkiye Sigorta Birliği’nin koordinasyonunda düzenlenen online toplantı ile ele alınmıştır. Toplantı TSB Başkanı ve Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli başkanlığında yürütülmüştür. Sigorta şirketi yöneticileri, TOBB SAİK temsilcileri, önde gelen araç tedarik ve asistans firmalarının temsilcilerinin katıldığı toplantıda, özellikle yaz aylarında bazı bölgelerde yaşanan ikame araç tedarik sorunu tüm boyutları ile masaya yatırılmıştır. Avrupa’da da benzer durumların yaşandığı sorunun ülkemizdeki etkilerinin minimum düzeye indirilmesi adına tüm tarafların katkısı ile bir aksiyon planının ortaya konulacağı konusunda mutabık kalınmıştır. Toplantı neticesinde ikame araç tedarikinde yaşanan sorunun pandemi dönemi şartlarından kaynaklı olarak, dönemsel ve arızi bir durum olduğu hususu öne çıkmış ve çözüm önerilerine ilişkin çerçeve oluşturulmuştur. Bununla birlikte, mevcut sorunun çözümü yanında ilerleyen dönemlerde benzer durumların yaşanmaması adına tarafların katılımı ile ortak bir çalışma grubu kurulması ve çözüm önerilerinin adım adım hayata geçirilmesi kararlaştırılmıştır.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

TÜRKİYE SİGORTA, REASÜRANS VE EMEKLİLİK ŞİRKETLERİ BİRLİĞİ”

 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(507)354-5329