Araba Sigortasından Nasıl Tasarruf Edilir?

 

Sigorta hakkında ne kadar çok bilgi sahibi olursanız, primleriniz için o kadar az ödemek zorunda kalırsınız. Tasarruflardan nasıl yararlanacağınız konusunda daha iyi bilgi sahibi olarak araba sigortasından tasarruf etmenize yardımcı olabilecek bu ipuçlarına göz atın.

Otomobil primlerinizi düşürmeye gelince, bilgi sahibi olmanız önemlidir.

Yeterli araba sigortasına sahip olmak hem akıllı hem de tedbirlidir, ancak bunun sürüş maliyetini artıracağı konusunda hiçbir şüphe yoktur. İyi haber şu ki, primler bir dizi faktöre bağlı olarak yüzlerce lira kadar değişebilir. Sigortanızın ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan emin olmak için yenileme zamanında teminatınızı gözden geçirin ve otomatik poliçenizin alt sınırını azaltmak için bu pratik adımları izleyin.

İnternet, otomobil sigorta şirketleri arasında artan bir rekabet yarattı. Tüketicilerin düşük sigorta ücretleri için alışveriş yapması, kapsamı analiz etmesi ve primleri karşılaştırması her zamankinden daha kolay. Yine de araştırmalar, insanların yeni bir araba için alışveriş yaptıkları gibi sigorta için alışveriş yapmadıklarını göstermiştir.

 

Araç Sigortasından Nasıl Tasarruf Edilir: Primlerinizi Düşürmenin Akıllı YollarıSigorta primleri araç sahipliğinin en pahalı, tahmin edilemez ve çoğu zaman sinir bozucu kısımlarından biridir. Sigorta şirketleri, poliçeniz için sizden ne kadar ücret alacağına karar verirken, çok sayıda değişkeni hesaba katar, bu da genellikle maliyetlerin yükselmesini nasıl önleyeceğini bilmek zor olduğu anlamına gelir.

Özellikle kendinizi ve başkalarını (özellikle sigortalanması çok pahalı olan gençler) sigortalıyorsanız, fiyatlar artabilir.

  • Araba sigortasını düşürmenin yollarından biri, aynı anda birden fazla aracı ve sürücüyü sigortalamak için indirimli toplu fiyattır.
  • Aynı şirkette başka sigorta poliçeleriniz varsa, daha düşük araba sigortası oranları da mevcut olabilir.
  • Güvenli bir sürüş sicilini korumak, daha düşük araba sigortası oranları elde etmenin anahtarıdır.

Bir aracınız varsa, araba sigortası şarttır ve bir kazadan sonra sahip olduğunuza sevineceksiniz. Ancak bir poliçe için gereğinden fazla bir kuruş harcamak istemezsiniz ve buna mecbur kalmamalısınız. Otomobil sigortası oranlarınızı tam olarak neyin etkilediğini bilerek, araba sigortasından nasıl tasarruf edeceğinizi ve şartlarınızı bozmadan nasıl iyi bir sigorta kapsamı alacağınızı öğrenebilirsiniz.

 

1- Araç Sigortanız İçin Alışveriş Yapın

Fiyatlar şirketten şirkete farklılık gösterir, bu nedenle alışveriş yapmak önemlidir.

En az üç ikisi farklı sigorta şirketlerinden fiyat almakla başlayabilirsiniz. Bağımsız temsilciler aracılığıyla satış yapanlar ve tüketicilere doğrudan telefon, uygulama veya İnternet üzerinden satış yapan şirketler vardır.

Arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza deneyimlerine dayalı tavsiyelerini sorun ve taahhütte bulunmadan önce şirketi araştırarak kendi durumunuzu tespit edin.

Otomobil sigortasını, olası bir sigortacıdan bilgilendirilmiş sorular sorabileceğiniz kadar anlayın. Konuştuğunuz herhangi biri, memnuniyetinize cevap vermek için zaman ayırmalıdır. Unutmayın, bunlar, en kötüsü olursa güveneceğiniz kişilerdir ve hak talebinde bulunmanız gerekir.

En düşük fiyatın her zaman "en ucuz" seçenek olmadığını unutmayın. Seçtiğiniz şirketin saygın olduğundan ve konuştuğunuz sigorta uzmanlarından aldığınız hizmetten memnun olduğunuzdan emin olun.

 

 

2- Bir Araba Satın Almadan Önce Sigorta Maliyetlerini Karşılaştırın

Dışarıda, dikkatinizi çekmek için yarışan çok sayıda sigorta sağlayıcı var.

Araba sigortanızdan veya herhangi bir sigortanızdan tasarruf etmenin en iyi yolu, etrafta alışveriş yapmaktır.

Otomobil sigortası primleri, kısmen otomobilin fiyatına, onarım maliyetine, genel güvenlik kaydına ve hırsızlık olasılığına bağlıdır.

Birçok sigorta şirketi, araba hırsızlığı veya kişisel yaralanma riskini azaltan özellikler veya güvenli olduğu bilinen otomobiller için indirimler sunar.

Satın almak için yeni veya kullanılmış araçları karşılaştırırken, her birinin sigortalanmanın ne kadara mal olacağını da araştırın. Başlamak için, çevrimiçi modellerin güvenlik adımlarını takip ederek, fiyat teklif formunu doldurabilirsiniz.

 

3- Muafiyetinizi Artırın

Araç sigortanızdan daha yüksek bir muafiyet seçerek, prim maliyetlerinizi önemli ölçüde düşürebilirsiniz. Elbette, bir talebiniz olması durumunda daha yüksek indirilebilir tutarı ödemek için yeterli paranız olduğundan emin olun.

 

4- Değişikliklerden Kaçının

Genellikle caziptir, ancak aracınızın stilinde, sesinde veya performansında yapılacak herhangi bir iyileştirme, sigortanızın fiyatında bir artış anlamına gelebilir. Bunun nedeni, alaşım jantlar, gövde kitleri ve performans yükseltmeleri gibi eklemelerin, arabanızı hırsızlar için çok daha çekici hale getirebilmesidir. Bunun yanı sıra, modifikasyonlu arabaların pahalı parçalar nedeniyle tamir edilmesi daha pahalı olma eğilimindedir.

 

 

5- Sigortanızı Toplayın Ve / Veya Aynı Şirkete Bağlı Kalın

Birçok sigortacı, onlardan iki veya daha fazla sigorta türü satın alırsanız - örneğin ev sahibi ve otomobil - ya da birden fazla aracı sigortalıyorsanız size indirim verecektir.

Bazı şirketler, uzun süreli müşterilere fiyat indirimi sunar. Garanti yok, bu yüzden ödevinizi yapın ve tek bir sigortacıdan çoklu poliçe indirimi için maliyetleri, sigortanızı farklı şirketlerden ayrı olarak satın alarak karşılaştırın.

 

6- Temiz Bir Sürüş Sicili Tutun

İyi sürücüler ekstra tasarrufla ödüllendirilir. Temiz bir sürüş kaydı tutabilir ve kazaları önleyebilirseniz, bu daha az talep ve bizim için daha az ödeme ile sonuçlanır. Herkes için bir kazan-kazan.

Trafik cezaları ve kazalar, otomobil sigortası primlerini yükseltir. Bu sebeple poliçe dönemizi cezasız ve kazasız bitirmek için dikkatli sürücü olun.

 

7- Grup Sigortası Hakkında Bilgi Alın

Bazı şirketler, işverenlerinden, profesyonel, iş ve mezun grupları veya diğer dernekler aracılığıyla bir grup planı aracılığıyla sigorta alan sürücülere indirim sunar. Ne sunduklarını görmek için bağlı kuruluşlarınıza danışabilirsiniz.

 

 

8- Diğer İndirimleri Araştırın

Sigortacınızın poliçe sahiplerine sunabileceği başka indirimler de vardır.

Örneğin, bazı şirketler, belirli bir süre içinde herhangi bir kaza veya hareket ihlali yaşamamış olanlara indirim sunmaktadır.

Sigortacınıza hangi indirimleri almaya hak kazanabileceğinizi sorun, ancak önemli olanın poliçenizin nihai maliyeti olduğunu unutmayın. Az indirim sunan bir şirket, yine de size genel olarak daha düşük bir prim fiyatı verebilir.

 

9- Teminat Kapsamı İnceleyin

Belirli türdeki kapsama alanlarının düşmesi kaygan bir eğim olabilir. Ne de olsa kimse bir kazanın olup olmayacağını veya ne zaman olacağını tahmin edemez. Bununla birlikte, son ayakları üzerinde olan çok eski bir otomobil kullanıyorsanız, çarpışmayı veya kapsamlı kapsamı düşürmek mantıklı olabilir (maliyete, sürüş sicilinize ve diğer faktörlere bağlı olarak). Bunun nedeni, aracın bir kazaya karışması durumunda, sigorta şirketinin muhtemelen arabayı teslim almasıdır.

 

10- Temsilcinizle Konuşun

Bu makalede açıklananlara ek olarak başka maliyet tasarrufları da olabileceğini unutmamak önemlidir. Sigorta şirketlerinin size özel sunduğu indirimler olup olmadığını sormak genellikle mantıklıdır.

Koşullarınız için ne tür bir indirimli fiyatlandırmanın mevcut olabileceğini asla bilemezsiniz.

Bununla birlikte, sürücüler daha akıllıca satın alarak kasko sigortalarında daha da fazla tasarruf edebilirler. Priminizden para kazanmanın birkaç yolu vardır, ancak en iyisi ileriyi planlamaktır.

Bütçenizi dengelemek, maliyetleri daha da düşürmenize yardımcı olabilir. Paranızın nereden geldiğini ve her ay nereye gittiğini bilmenize yardımcı olacaktır. Bu sezgisel bir bilgi gibi görünebilir, ancak değil. Sonuçlar sizi şaşırtacak.

 

En uygun kasko fiyatlarını öğrenmek için hemen şimdi başvuru formunu bilgilerinizi bırakın.

Kasko başvuru formu için tıklayınız.

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(507)354-5329