DASK Adres Kodu

 

Zorunlu Deprem Sigortası için DASK adres kodu uygulaması kullanılıyor. DASK adres kodunun uygulanması sayesinde konut ile ilgili tüm işlemlerde adres kodunu bilmek yeterli oluyor. DASK adres kodu, hatalı adres bildiriminden kaynaklanan sorunların engellenmesi amaçlanıyor.

Peki DASK adres kodu nedir? Adres kodu, ülke içerisindeki tüm konutlar için kullanılan 10 haneli özel bir numaradır. Bu kodun amacı özellikle DASK poliçe işlemlerini hızlandırmak ve takibini kolaylaştırmaktır.

Ulusal Adres Veri Tabanı’nda yer alan adres koduna Nüfus ve Vatandaşlık İşleri web sitesi üzerinden adres sorgulama yaparak ulaşılabiliyor. Ayrıca muhtarlık, belediye veya nüfus müdürlüklerinden de adres kodu öğrenilebiliyor.

“https://adres.nvi.gov.tr/VatandasIslemleri/AdresSorgu” adresinden adres kodu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu siteden hem “adres kodu öğrenme” hem de “adres kodu doğrulama” işlemlerini yapabilirsiniz. Bu adımları tamamlayabilmek için adresinize ait il/ilçe ve mahalle bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. İnternetten hızlı ve kolay bir şekilde DASK adres bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Her geçen gün gelişen deprem sigortasının güvencelerini elde etmek için siz de başvurunuzu geciktirmeyin. 

 

DASK Adres Kodu Ne İşe Yarıyor?

  • DASK adres kodu ile her kurum için adres bilgileri standart hale getiriliyor. Bu sayede adres takibi kolaylaşacak.

  • Sigortalı konutların takibi kolaylaşarak, Zorunlu Deprem Sigortası bulunmayan evlerin sahipleri tespit edilebilecek.

  • DASK kapsamı dışında olan binalar için yanlışlıkla poliçe üretilmesi engellenecek.

  • Adres bilgilerinin yanlış verilmesinden kaynaklanan hatalı veya mükerrer poliçe üretimi gibi sorunların ortadan kalkması amaçlanıyor. Aynı konut için yanlışlıkla daha fazla prim ödemenin önüne geçilecek.

  • Deprem durumunda DASK sigortası bulunan binanın yeri daha kolay belirlenecek, sigorta hizmeti daha hızlı ve kolay ulaşacak.

 

DASK’ta Adres Kodu Uygulamasının Avantajları

Adres kodu uygulamasıyla birlikte; ülke içindeki standartlaşan hataların önüne geçmek, hızlı ve kaliteli hizmet vermek amaçlandı.

Bu uygulama sayesinde; yanlış adres bidiriminde bulunulmasından kaynaklı doğan poliçe hatalarının önüne geçiliyor, hatalardan dolayı uzan sigorta işlemleri daha kolay çözülüyor.

Yenileme poliçelerinde ise indirimler otomatik olarak DASK sistemine dahil oluyor.

Sigorta sahibinin veri tabanından ulaşılacak adres bilgileri ile olası deprem halinde riskler daha kolay kontrol edilebiliyor ve hasarlı konutu hizmetle buluşturmak hız kazanıyor.

Adres kodu uygulaması sigortasız evlerin bilgilerine de ulaştırmayı kolaylaştırıyor.

 

Adres Kodu Nereden Öğrenilir?

Konut sahipleri, Ulusal Adres Veri tabanına kayıtlı durumda olan adres kodlarına; bağlı oldukları muhtarlıktan, nüfus müdürlüklerinden ve ilgili belediyelerden ulaşabilir, deprem sigortalarına sorunsuz sahip olabilirler.

İnternet hizmetinden yararlanmak isteyen kişiler Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün adres sorgulama internet hizmetinden yararlanabilirler.
Adres Kodu uygulaması oldukça basittir, kişileri uğraştırıcı bir yapıda değildir.

1999 depremiyle yaşanan büyük yıkıntı sonrası hayata geçirilen deprem sigortası (DASK) depremin yarattığı zararları karşılayan, hayat kurtarıcı bir sigorta türüdür. Bu sigorta ile binanızdaki temelleri, taşıyıcı sistemleri, ana duvaları, bağımsız bölümleri ayıran duvarları, merdivenleri, koridorları, baca ve çatılardaki hasarları teminat altına alabilirsiniz.

Zorunlu Deprem Sigortası fiyatları, sigorta şirketlerine göre değişmiyor. Bu sebeple DASK fiyatları için araştırma yaparak zaman kaybetmek yerine Ajans 24 Sigorta‘dan hızlı ve kolay bir şekilde DASK başvurusu için formu doldurabilirsiniz. Geç olmadan deprem sigortanızı yaptırın, evinizi güvenceye alın!

 

DASK sigortası teklifi alamak için tıklayınız.

 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(553)942-2961