AREX Sigorta ilk poliçesini keserek faaliyetlerine başladı

 

AREX Sigorta, yapılandırma çalışmalarını tamamlayarak faaliyetlerine başladı. Şirketin yeni genel müdürlüğünde gerçekleştirilen davette ilk poliçe de törenle kesildi.

Arex Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Süphanoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şahin Türel, Yönetim Kurulu Üyeleri Rahmi Özmen, Ercan Tunç, Genel Müdür Hakan Muştu, Yönetim Kurulu  Danışmanı Ziya Türel’in ev sahipliğinde düzenlenen açılışa kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. AREX Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Süphanoğlu, “Bize güvenen arkadaşlarımızla bir yola çıkarak, yenilikçi bir bakış açısıyla hayalimizi gerçekleştirmek istiyoruz” diye konuştu.

“Sigorta sektörüne çok başarılı bir şirket kazandıracağız”

Sektöre yeni bir yazılım programı ile girdiklerini belirten Süphanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Sektöre yeni bir bakış açısıyla birlikte nitelikli insan kaynağı kazandırıyoruz. Sigorta sektörünü hâlâ bakir bir sektör olarak görüyoruz. Ortaklık yapımız arkadaşlık ve dostluk üzerine kurulu. Farklı bakış açımız ve teknik üstünlüklerimizle sigorta sektörüne çok sayıda yenilik sunacağız. Uzun bir hazırlık sürecinin ardından faaliyete başlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. İş ortaklarımız ve acentelerimizle birlikte büyüyerek sigorta sektörüne çok başarılı bir şirket kazandıracağız.”

Finansal sigortalarda büyüyecek

Yönetim Kurulu Danışmanı Ziya Türel ise 20’ye yakın farklı finansal ürünle finansal sigortalarda liderliğe oynayacaklarını iddia etti. Özellikle konut kiralamada finansal güvenceye ihtiyaç olduğunu ve bunu karşılayacaklarını söyleyen Türel, ayrıca internet satış mağazalarında uğranacak mağduriyetlere karşı ürün çıkaracaklarını kaydetti. Türel, elektronik ürün sigortalarında da açık bulunduğunu ve bu açığı kapatmayı hedeflediğini belirtti. İnşaat tamamlama sigortasının da zorunlu olmasına rağmen uygulanmadığını belirten Ziya Türel, iki tarafın da mağduriyetini karşılayacak bir finansal sistem planladıklarını ifade etti. Trafik ruhsatı almadıklarını bildiren Türel, kaskoda ise özel müşterilere hizmet verileceğini söyledi.

 

 
Acenteler için yeni kazanç modeli

Türel Acente Hizmet Odasında acentelerin yeni fikirlerini hayata geçireceklerini ve bu projeleri tüm acentelerinin faydalanmasını sağlayacaklarını söyleyen Türel, “Tüm acenteler o projeyi satacak, satıştan proje sahibi acentenin de komisyon alacak. O zaman hem proje sahibi acente hem satan acenteler hem şirket kazanacak hem de bu yenilikçi üründen faydalanan müşteri kazanacak” dedi.

 

 
 

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(507)354-5329