Ankara Sigorta Yabancı Sağlık Sigortasında Sektör Lideri Oldu

Ankara Sigorta Genel Müdürü Vefa Murteza katıldığı bir yayında yabancı sağlık sigortasına dikkat çekerek sektör lideri olduklarını belirtti.

Yabancı sağlık sigortasının önemli bir sigorta konusu olduğunun altını çizen Murteza, bu konuyla ilgili bu yıl birtakım teminatlarda değişiklikler olduğunu ve sonrasında poliçenin daha da kullanılabilir olacağını öngördüklerini ifade etti. Bu branştaki pazar payındaki liderliklerinin devam ettireceklerini de sözlerine ekledi.

Murteza, “Özel bir KOBİ poliçesi düzenlediklerinden bahsederek, “KOBİ’yle ilgili olarak şirketlere baktığımızda ilk 10’daki şirketler bununla ilgili aksiyonlar almışlar ama orada KOBİ’nin yeterli şekilde başarılı olamadığını gördüm. KOBİ branşında daha kullanılır, farklı bir poliçe yapmayı düşünüyoruz. Bir de bazı özel meslek gruplarına Güvencem Ankara benzeri özel poliçeler düzenleyeceğiz” dedi.   

Mart itibariyle girmiş oldukları tamamlayıcı sağlık sigortasında iyi bir mesafe kat ettiklerine değinen Murteza, katıldığı canlı yayında TSS’de çok büyümeyi düşünmüyorduk geçen yıl ama baktığımızda iyi işler yaptığımızı görüyorum. Önümüzdeki yıl tamamlayıcı sağlık sigortasında üzerine katarak devam edeceğiz, payımızı bu yıla göre arttıracağız. Geçen sene yapmış olduğumuz üretimi bu sene ikiye çıkarmayı düşünüyoruz. Devasa değil ufak paylar peşindeyiz. Sistem içinde büyük oyuncular var. O büyük oyuncularla beraber biz de oradan payımızı alma düşüncesindeyiz. Payımızı alırken yine acentelerle beraber hareket edeceğiz. Acentelere bu konularla, satışlarla ilgili olarak kampanyalar düzenleyeceğiz.”

 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(507)354-5329