Ceyhan Hancıoğlu: Yeni ürünlerle fark yaratacağız

 

Gerçeği aratmayan, eğlenceli ve interaktif bir programla online ortamda acenteleriyle buluşan HDI Sigorta, hem tüketici hem de acenteler için farklılık yaratacak yeni ürünlerin müjdesini verdi. “Sağlık, kefalet ve katılım sigortacılığına başlıyoruz” diyen HDI Sigorta, şirket satın almaya da yeşil ışık yaktı. HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, şirket satın alma iştahlarının da olduğunu ve bunun katılım alanında olabileceğini açıkladı.

 

Gerçeği aratmayan, eğlenceli ve interaktif bir programla online ortamda acenteleriyle buluşan HDI Sigorta, hem tüketici hem de acenteler için farklılık yaratacak yeni ürünlerin müjdesini verdi. “Sağlık, Kefalet ve katılım sigortacılığına başlıyoruz” diyen HDI Sigorta, şirket satın almaya da yeşil ışık yaktı. HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, şirket satın alma iştahlarının da olduğunu ve bunun katılım alanında olabileceğini açıkladı.

HDI Sigorta, “Tek ses, tek nefes, tek takım olduğumuzu gösterelim” diyerek gerçekleştirdiği acenteler toplantısında, yeni yatırımların ve yeni ürünlerin müjdesini verdi. Pandemiye rağmen sektör ortalamasının üzerinde büyüyen HDI Sigorta ‘Büyük bir değişim ve dönüşüm içindeyiz” mesajı ile acentelere yeni ürünlerle büyük fırsatlar yaratacaklarını açıkladı. Gerçeği aratmayan, eğlenceli ve interaktif bir programla online ortamda acenteleriyle buluşan HDI Sigorta, sağlık, Kefalet ve katılım sigortacılığı alanında da yer alacağını söyledi. Yeni branşlarla hem tüketici hem de acenteler için farklılık yaratacaklarını açıklayan HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, “Bupa Acıbadem Sigorta ile güçlü bir işbirliğine gittik. Sağlıkta üç ürünle sektörde fark yaratağız. Ayrıca 1-1.5 ay içinde Kefalet sigortası alanında da faaliyete geçiyor olacağız. Bir diğer yeniliğimiz ise katılım alanında olacak. Katılım sigortacılığına ilgi duyanlara özel bir imkanlar sunacağız” açıklamasını yaptı. “Organik ve inorganik büyümeye devam edeceğiz” diyen Hancıoğlu, şirket satın alma iştahlarının da olduğunu ve bunun katılım alanında olabileceğini sinyalini verdi. Hancıoğlu, “Yeni mottomuz ‘Daha İyisi İçin Sözümüz’ var” dedi.

 

 

41 kere maşallah!

 

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, pandemiye rağmen HDI sigorta özelinde başarılı ir performans sergilediklerini belirtti. Hancıoğlu, pandemiye rağmen, yüzde 18 büyüdüklerini açıkladı. 2021 yılında da büyüme performanslarının devam ettiğini vurgulayan Hancıoğlu, “2021 yılının ilk dört ayında yüzde 20’ler civarında bir büyüme söz konusu. Enflasyonun üzerinde büyüdük” dedi. HDI Sigorta’nın sektörün üzerinde büyüdüğünü belirten Hancıoğlu, “Sektör yüzde 20 büyürken HDI Sigorta tam iki katı büyüdü. 41 kere maşallah diyelim yüzde 41’e yakın büyüdük. Büyüme anlamında en büyük ilk 10 şirkete fark attık” açıklamasını yaptı. Hancıoğlu pazar payı açısından bakıldığında da HDI Sigorta’nın her yıl artırdığı pazar payı sektörde altıncı sırada olduğunu söyledi.

Sağlıkta önemli bir hamle yapıp fark yaracağız

 Hancıoğlu, önümüzdeki günlerde sağlık branşında önemli bir hamlelerinin olacağını açıkladı. “Sağlık alanında önemli bir işbirliği yapıyoruz. Sektörümüzün güçlü oyuncularından BUPA Acıbadem Sigorta ile beraber güçlü bir işbirliğine girdik. İnşallah bir ay içinde hazır hale geleceğiz” diyen Hancıoğlu, şöyle devam etti: “Yeni ürünler sağlık tarafında, ‘HDI Size Özel Sağlık’, ‘HDI Size Özel Tamamlayıcı Sağlık’, ‘HDI Size Özel Doğum Paketi’ şeklinde üç önemli ürünümüz olacak ve buralarda fark yaratacağız. Hem acentelerimize hem de müşterilerimize güzel bir hizmet sunacağız. İyi ürünlerle, hatta rakiplerimizde bile olmayan teminatlarla sigortalılarımıza hizmet vereceğiz.”

 

Kefalet sigortası ve katılım sigortacılığı yolda!

 

1-1.5 ay içinde kefalet sigortası alanında da faaliyete geçeceklerini kaydeden Hancıoğlu, “Alt başlıklarda kamu ihaleleri, mal alımı, lisanslı depoculuk ve bina tamamlama gibi önemli konularda hizmetlerimiz, ürünlerimiz olacak” dedi.

Hancıoğlu, bir diğer yeniliklerinin de katılım sigortacılığı alanında olacağını kaydetti. Hancıoğlu, “Katılım sigortacılığına ilgi duyanlara özel bir imkan sunacağız” açıklamasını yaptı.

 

Satın alma iştahımız var, bu katılım alanında olabilir!

 

HDI Sigorta’nın 2021 yılı planları arasında şirket satın almalar da olabileceğinin siinyalini veren Hancıoğlu, “Bu konuda iştahımız var. Büyüme iştahımız devam ediyor. Grubumuzun da Türkiye’ye bakışı çok net. Türkiye’ye uzun soluklu bakıyorlar. Türkiye’ye çok inanıyorlar. Fırsat çıkarsa önümüze bir satın alma da olabilir. Masamızda şu anda bir şey yok ama süprizler olabilir. Niyetimiz var. Organik ve inorganik büyümeye devam edeceğiz. Şirket alma derken burada bir başlık açabiliriz. Katılım sigortacılığı için mevzuat gereği bizim bir şirket kurmamız ya da almamız gerekiyor. Eğer alacak bir şirket bulursak katılım sigortacılığı yapmak üzere  alacağız. Alamazsak da lisans başvurusu yaparak HDI Katılım sigorta AŞ kuracağız” dedi.

Kasko bizim güçlü kasımız

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, HDI Sigorta’nın branş bazında ise kasko da sektörün üzerinde büyüdüğüne dikkat çekti.

Hancıoğlu, şöyle devam etti: “Kasko bizim güçlü kasımız. Kasko branşında sektörün çok üstünde yüzde 39’larda bir büyüme performansına imza attık.”

2021 yılında branş bazlı büyüme oranlarına bakıldığında sektörde farklılaştıklarını belirten Hancıoğlu, “2021 yılında belli branşlarda çok daha fazla öne çıktık. Yangın, kasko, nakliyat gibi branşlarda sektörün çok üzerinde büyüdük.” Hancıoğlu, HDI Sigorta’nın nakliyat sigortasında ise Pazar lideri olduğunu ve bundan gurur duyduklarını açıkladı.

 Vatandaşı mağdur eden değil, yanında olan bir sigorta sektörümüz var

Hancıoğlu, şöyle devam etti: “Sigortacı dünyanın hiçbir yerinde sattığı malın maliyetini bilmez. Örneğin bir bilgisayarın maliyetini bilirsiniz. Ama sigortanın maliyetini bilemezsiniz. Çünkü başınıza gelecek bir şeyi bilemezsiniz. Geriye dönüyoruz. Son 5-10 yılda ne kadar hasar ödemişiz. O hasarı geleceğe taşıyarak istatiksel bir metodlarla bir yol çiziyoruz. Ama trafikte bu konuda 1-0 mağlubuz. İleriyi tasarlamak için geçmişe bakıyoruz tamam ama trafikteki sıkıntı bir maliyeti bilmiyoruz, ikincisi her sene ayrı bir gündem çıkar. Ben poliçeyi satarken başıma geleceğini bilmediğim maliyete eklemediğim konular. Bugün 1000 liraya sattığınız poliçenin bilemediğiniz kalemler nedeniyle maliyeti 1500 liraya çıkıyor. Vatandaşı mağdur eden değil, vatandaşın yanında bir sigorta sektörümüz var.” “Son dönemde gündemde olan trafik ile ilgili yeni düzenlemede olması gereken tüm paydaşlarca değerlendiriliyor” diyen Hancıoğlu, çıkacak kararın sadece sigorta sektörünün lehine değil, herkesin lehine, daha şeffaf, daha düzgün ve daha adil bir sistemin oluşmasını dilediklerini söyledi.

“Acentelerimizden güç alıyoruz”

HDI Sigorta’nın gücünü acentelerinden aldığını dile getiren Ceyhan Hancıoğlu, “HDI Sigorta’nın portföyünün yüzde 86’sı HDI Sigorta’dan gelirken, sektördeki bu oran yüzde 65. Biz dibine kadar acenteci bir şirketiz” dedi.

Desteklediğimiz takımların 8’i şampiyon oldu

Destekledikleri tüm takımlar arasında bu yıl 8 şampiyon çıktığını belirten Hancıoğlu,  Giresunspor, Altay SK, Eyüp Spor, Soma Spor, Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, Trabzon BB Hentbol, Yeni Mama GSK Hentbol, Fenerbahçe Kürek takımlarının şampiyonlukları ile büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi. Hancıoğlu, şampiyonların yanı sıra destekledikleri takımlar arasında önemli dereceler alanlar da olduğunu kaydetti.

Tevfik Somer danışman olarak ekibe abilik yapacak

Hancıoğlu, toplantıda aralarından ayrılan yöneticilere de teşekkür etti. Hancıoğlu, “Nihal Asker ile çok keyifli çalıştık. Kendisi bir asistans şirketine genel müdür oldu. Bundan çok gurur duyduk. Bunun yanında 8 yıldır benimle yol arkadaşlığı yapmış Tevfik Somer kardeşimize de çok teşekkür ediyorum. Yıllarca satışın patronluğunu yaptı. Şu anda online olarak da bizim aramızda. Bundan sonra da ekibe abilik yapmaya ve danışmanımız olmaya devam edecek” dedi.

15’inci yılda 16 acenteye para ödülü

Öte yandan HDI Sigorta’nın 15’inci yılı nedeniyle 15 isime yapılan çekilişle para ödülleri verildi. Bu kapsamda sorulan soruları doğru cevaplayan acenteler 1000 TL ile 15 bin TL arasında hediye çeki kazandılar.

Yapılan çekilişte birinci soruya doğru cevap verenler arasında Koray Özçelik, 1000 TL, Gökhan Elmas 2 bin TL,  Serhat Bekir Yılmaz ise 3 bin TL, Oral Atıcı 4 bin TL, İbrahim Dağdeviren 5 bin TL kazandı. İkinci soruya doğru yanıt verenler arasında ise Haluk Osman Turna 1000 TL, Cem İlhan 2 bin TL, Mehmet Rıfat Parmaksız 3 bin TL, Ümran Özmen 4 bin TL, Haluk Ekiz 5 bin TL kazandı. 15 bin TL’lik büyük ödülü ise Necati Göçgüncü kazandı. Acenteler öğle arasında ise Kelime Bulmaca ile keyifli vakit geçirdi.

“Acentelerimizle bir arada olmayı çok özledik”

HDI Sigorta Acenteler Toplantısı’nın kuşkusuz en dikkat çekici kısımlarından bir tanesi de ünlü televizyoncu Saba Tümer’in katıldığı ve ödül alan acentelerin açıklandığı “Seba Tümer’le Ödül Almaya Geldik” kısmıydı. Toplantıda her insanın, ‘ödüllendirilmek isteği’nden söz eden Tümer, ödül almanın da çok güzel olduğunu vurguladı. Ödül alan acentelerle ilgili olarak Tümer’in sorularını yanıtlayan HDI Sigorta CEO’su Ceyhan Hancıoğlu ise ödül vermede kriterlerinin ‘üretim’ ve ‘kârlılık’ olduğunu belirterek, ödül almak için yarışan tüm HDI Sigorta acentelerinin heyecanlı, rekabetçi, yarışmayı seven yönlerine dikkat çekti. Hancıoğlu, ödül almak için yarışan acentelerle ilgili duygularını; “Koskocaman bir aileyiz. 3 bin 300 tane acentemiz var. Burada 30-40 tanesi bizimle oluyor. Kimse üzülmesin. Bu sene alamayan seneye alacaktır” şeklinde özetledi. Toplantıda pandemi nedeniyle zor bir dönemden geçildiğini hatırlatan Hancıoğlu, “Acentelerimizle bir arada olmayı çok özledik. En kısa sürede karşılarına çıkacağız. Gelecek dönem seyahatleriyle ilgili her şey hazır. Devletimizden sinyali aldığımızda startı vereceğiz. Organizasyonları yapacağız ve seyahatlere başlayacağız ” dedi. Toplantıya katılan HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcıları da daha önceki toplantılarda acentelerle bir arada olmanın çok keyifli ve verimli geçtiğini belirterek, Hancıoğlu ile aynı duyguları paylaştılar.

‘Bi Poliçe Sigorta’ üretim ve kârlılıkta Türkiye birincisi

HDI Sigorta Acenteler Toplantısı’nın sonunda ödül alan HDI Sigorta acenteleri açıklandı. Hem üretim hem de kârlılıkta Türkiye birincisi ‘Bi Poliçe Sigorta’ oldu. Üretim ödüllerinde, 2’incilik ödülünü Sağlam Sigorta, 3’üncülük ödülünü ise UDS Sigorta alırken, kârlılık ödüllerinde ise 3’üncü sırada Monopoli Sigorta, 2’nci sırada ise Öner Sigorta yer aldı. Toplantıda, HDI Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Wilm Langenbach da bu zorlu koşullarda, büyük bir özveri ve kararlıkla; en yüksek prim ve karlılık katkısıyla bu ödülleri kazanan HDI Sigorta acentelerini yürekten kutladığını söyledi.

Baterist Hancıoğlu!

HDI Sigorta CEO’su Ceyhan Hancıoğlu’nu yakından tanıyanlar, Hancıoğlu’nun spor ve müzik sevgisini de çok iyi bilir. Hancıoğlu, iyi bir sigortacı olmasının ötesinde aynı zamanda iyi bir baterist. Acenteler Toplantısı’nda bateri çaldığını Seba Tümer’e de açıklayan Hancıoğlu, Saint-Michel Lisesi’nde okurken 2 defa üst üste Milliyet Liseler Arası Müzik Yarışması’nda iyi bateri çalan ödülünü kazandığını söyledi. HDI Sigorta’da çalışma arkadaşlarının 6 Ocak doğum gününde bir sürpriz yaparak, bateri hediye ettiklerini belirten Hancıoğlu, 6 Ocak’tan beri hobi olarak yeniden bateri çaldığını dile getirdi.

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(507)354-5329