Seçimde Turuncu Liste kazandı; SAB’da Ayhan Çalık dönemi başladı

 

Sigorta Acenteleri Derneği (SAB)’ın Seçimli Genel Kurulu tamamlandı. Yüksek katılım gösterilen oylamayı Turuncu Liste ile Ayhan Çalık kazandı.

SAB’ın Seçimli Genel Kurulu 29 Eylül 2021 tarihinde gerçekleşti. Üyelerin büyük bir bölümünün oylarını kullanarak katılım gösterdiği seçimde kazanan Ayhan Çalık ve Turuncu Liste oldu. Çalık, Beyaz Liste ile katılan Mithat Bekan’ı 4 oyla geride bıraktı.

ÇALIK DÖNEMİNDE 4 BAŞLIK ÖNE ÇIKACAK

Yeni SAB Başkanı Adayı Ayhan Çalık seçim öncesinde strateji, hedef ve planlarının 4 madde üzerinde kurgulandığını açıklamıştı. Çalık tarafından açıklanan 4 madde şu şekilde:

1-) “SAB derneği, mesleğin farklı odakları, kurumları ve makamlarıyla eş zamanlı çalışma ruhunu yakalamalı, acentelerimizin ve sektörümüzün gelişmesi adına tüm kurumlarca üzerinde mutabık kalınmış konuların hayata geçirilmesi için stratejik ve eylemsel sorumluluklar almalıdır.

2-) Sektörümüzün günümüzdeki pek çok sorunu bir veya birkaç kişinin sektör adına inisiyatif alarak koyduğu kurallar ve kararlar sebebiyle oluşmuştur. SAB derneği yeni dönemde kuracağı branşsal mesleki komisyonlarda yapacağı araştırma geliştirme (ARGE) çalışmalarını günümüzün piyasa şartlarına bakarak var olan özel şartlara, genel şartlara kadar irdeleyip sektörün yeniden yapılanmasına zemin sağlayacak sonuçları hedeflemeli ve bu sonuçları mesleki kurumlarımıza paylaşarak destek vermelidir.

3-) Dernek yönetimi düşünce ve üye yapısını gençleştirmeli, gençlerimizi ARGE komisyonlarında değerlendirmelidir.

4-) Ve son olarak SAB Derneği, 2021 – 2023 yönetim döneminde sektörün geldiği noktayı yakalamak ve hatta önüne geçebilmek adına dönem içinde enerjik ve aktif olmalı, çok çalışmalıdır.”

 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(553)942-2961