Araç Sigortanızın Süresi Dolduğunda Bilmeniz Gerekenlerin Listesi

Araç Sigortanızın Süresi Dolduğunda Bilmeniz Gerekenlerin Listesi

Araç sigortası poliçenizi bitiş tarihi geldiğinde en erken yenilemeniz ve sigorta poliçesi yenilenene kadar aracı sürmekten kaçınmanız önerilir. Arabanız bir kaza ile karşılaşırsa veya talihsiz bir olaya karışırsa, geçerli bir sigorta teminatınız olmayacağı için sigorta talep edemezsiniz. Herhangi bir üçüncü taraf zararına neden olursanız, yasal karışıklıklara da girebilirsiniz.

Araba sigortası bir seçim değil, bir gereklilik.

Trafik sigortasına sahip olmak önemlidir çünkü araç hasarı, yolcu, sürücü veya yayaların yaralanması nedeniyle maruz kalabileceğiniz tüm masraflarınızı karşılar. Yine de, araç sigorta poliçenizi zamanında yenilemezseniz, süresi dolacaktır. Bu nedenle, değerli zaman ve paradan tasarruf etmek için zorunlu trafik sigortası poliçenizi zamanında yenilemeniz akıllıca olacaktır.

Zorunlu trafik sigortası poliçenizin süresi dolarsa, arabanızın tamamen risk altında olduğu gerçeğini inkâr etmek mümkün değildir. Bunun tersi araç kasko sigortanız olmazsa; arabanıza herhangi bir şey olursa, hasar görür veya çalınırsa, bunun için herhangi bir koruma alamazsınız. Bu, herhangi bir finansal yardım olmadan her şeyi yönetmeniz gerektiği anlamına gelir.

Araç Sigortası Poliçesinin Yenilenmesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Araç sigortanızın süresinin bitmesine izin vermemelisiniz. Araç sigortası poliçenizin geçerliliğini bilmelisiniz ve son tarih yaklaştığında araba sigortası poliçenizi yenilemeyi bir noktaya getirmelisiniz.

Bir motorlu taşıt sigortası poliçesinin geçerliliği genellikle bir yıldır.

Aracın muayenesinden kaçınmak için son tarihten önce yenilemeniz gerekir. Kasko poliçenizi zamanında yenilemezseniz onunda süresi dolar. Her şeyden önce poliçeniz geçerliliğini yitirdiğinde çok fazla risk ve ceza söz konusudur ve ikinci olarak aracınız da yenilenmeden önce incelenecektir. Bu nedenle, poliçeyi zamanında yenilemeli, değerli zaman ve paradan tasarruf etmelisiniz.

Sizi güvenli bir pozisyona geri getirecek birkaç şeyi halletmelisiniz. Araba sigorta poliçenizin süresi dolduğunda ve bu nedenle arabanız tamamen risk altında olduğunu bilmelisiniz. Hiçbir zaman trafikte tam anlamıyla güvende değilsiniz.

Kasko poliçeniz olmadan arabanıza bir şey olursa, neden olunan hasar için herhangi bir teminat almakla yükümlü değilsiniz. Arabanız çalınsa da alev alsa da, herhangi bir mali yardım almadan idare etmeniz gerekecek.

Araba sigortanızın süresi dolduğunda aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta:

Sigorta Acentenizle İletişime Geçin:

Araç sigortası poliçenizin yenileme tarihini kaçırdıysanız endişelenmeyin, sigorta acentenizle iletişime geçebilir ve işleri ileriye taşıyabilirsiniz. Poliçe tarihiniz bittiyse veya bitişi yaklaşıyorsa en kısa sürede sigorta acenteniz ile iletişime geçmelisiniz.

Temsilciniz böyle bir durumda size kolayca yardımcı olacaktır. Araç sigorta poliçenizi yenilemek için ne kadar uzun süre beklerseniz, o kadar sıkıntıda olursunuz.

Güvencenizi tam anlamıyla devam ettirmek için poliçenizi her zaman zamanında yenileme yapmalısınız.

Yeni Bir Sigorta Poliçesi Alana Kadar Araba Kullanmaktan Kaçının:

Arabanızı sigortasız sürmek, onu daha fazla riske atmak demektir.

Hayatın herhangi bir anında her şey olabilir. Ne zaman bir kaza ile karşılaşacağınızı asla tahmin edemezsiniz. Bu nedenle, cebinizde bir delik açmamak için yeni bir poliçe alana kadar araç kullanmaktan kaçınmanız önerilir.

Gerekli Tüm Belgelerinizi Hazır Bulundurun:

Süresi dolan araç sigortası poliçenizi yenilemeye karar verdiyseniz, bir sonraki adım sigortacı ile iletişime geçmek ve gerekli belgelerin ayrıntılarını almaktır.

Sigorta şirketine doğru bilgiler iletmelisiniz. Buna ek olarak, aracınızın bilgilerini de saklamanız gerekecektir.

Gecikmeleri Önlemek İçin Bir Randevu Ayarlayın:

Sigorta poliçenizin süresi dolduğundan, sigorta şirketiniz aracınızın hasarlarını incelemek için temsilcisini aratacaktır. Bu nedenle, daha fazla gecikmeyi önlemek için en erken randevu ayarladığınızdan emin olmanız gerekir.

Poliçeniz bitmeden önce fiyat araştırmalarına da başlayabilirsiniz.

Poliçeyi Hemen Satın Alın:

İnceleme tamamlandıktan sonra poliçeyi mümkün olan en kısa sürede satın almanız gerekir.

Araba sigortası poliçelerini uygun fiyatlarla sunan birçok sigorta şirketi var. Bu nedenle, güvenilir bir poliçe seçmelisiniz.

Araç Poliçenizi Yenilerken Bilmeniz Gerekenler:

Araç sigortanızın süresi dolmak üzere mi? Mevcut sigorta şirketinizle devam edebilir ya da daha fazla fayda sağlayabilecek yeni bir sigortacıyla iletişime geçebilirsiniz.

Durum ne olursa olsun, son kullanma tarihine gelmeden önce sigortanın yenilenmesi gerekir. Poliçe belgelerinizi zamanında yenilemek sizi bazı ciddi sorunlardan ve mali kayıplardan kurtarabilir. Nereden başlayacağınızı merak ediyorsanız, araba sigortanızı yenilemeden önce dikkat etmeniz gereken şeylerin bir listesi burada.

Araç trafik poliçenizi nasıl yenileyeceğinizi veya kasko poliçenizi yenileme adımlarını öğrenin. Araba sigortası poliçenizi yenilemeden önce bilmeniz gereken her şey burada.

Basitleştirilmiş Prim Ödeme Süreci

Priminizi ödemek için basit bir süreci izlemeniz ve bir temsilciye bağlı kalmadan poliçenizi yenilemeniz yeterlidir.

Sigorta şirketleri bu süreci sizin için kolaylaştırdı. Mesela, arabanızı alırken ilk kez araba sigortası satın alıyor olsanız bile, bayiliğiniz tarafından yapılan teklifi zorunlu olarak tercih etmek zorunda değilsiniz.

Seçtiğiniz bir sigorta şirketinin web sitesini ziyaret edebilir, istediğiniz poliçeyi seçebilir, bir satın alma işlemi gerçekleştirebilir ve yenileyebilirsiniz. Bu süreçte elde edeceğiniz avantaj, hangi eklentileri isteyip istemediğinize karar verebilmeniz, bunun yerine poliçe temsilcileri tarafından sunulan teklifleri karşılaştırabilir ve en ucuz fiyatı seçebilirsiniz.

Farklı Araba Sigortası Poliçesi veya Şirketi Seçebilirsiniz

Araç sigortanızı yenilerken, aynı sigorta poliçesine veya sigorta şirketine bağlı kalmak gerekli değildir.

Mevcut sigorta poliçenizin süresi dolduğunda, gereksinimlerinizi karşılayan farklı bir sigorta veya şirketi seçmekte özgürsünüz.

Poliçenizi yenilediğinizde, sigortacıya verdiğiniz tüm bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol etmeniz önemlidir. Koşullarınızda herhangi bir değişiklik olduysa, bunu sigortacıya bildirmelisiniz.

Kapsam, Ödediğiniz Tutarı Etkiler

Araba sigortası priminizin çoğu genellikle poliçenin yasal olarak gerekli sorumluluk kısmına gider. Paradan tasarruf etmek için bu kısmı azaltmak genellikle iyi bir fikir değildir, çünkü poliçe limitlerinizin üzerindeki her türlü zarardan siz sorumlu olacaksınız.

Bununla birlikte, diğer teminatlar, genel olarak yararlı olsa da, priminizi düşürmek için azaltılabilir veya ortadan kaldırılabilir.

Çok değerli olmayan eski bir arabanız varsa veya yeni bir araba için ödeme yapmakta sorun yaşamıyorsanız, çarpışma ve kapsamlı teminatlar ekonomik anlam ifade etmeyebilir.

En ucuz trafik sigortası fiyatını arıyorsanız, hemen bilgilerinizi bırakın.

Trafik sigortası teklifi almak için tıklayınız.

 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(553)942-2961