Hastürk solucan gübresi nasıl kullanılır/uygulanır?

Hastürk Gübre olarak %100 organik katı solucan gübresi üretiyoruz. Üretimini yaptığımız bu gübre Tarım ve Orman Bakanlığı izni ile üretilmektedir.Hastürk Gübre Web sitesinden satışını yaptığımız katı solucan gübresinin nasıl uygulandığı ve kullanıldığı ile ilgili sizlere detaylı bilgi sunalım dedik ve bu yazıyı hazırladık.

Öncelikle en doğru ve yararlı uygulama için toprak veya yaprak analizi yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Sebzeler için;

Toprak hazırlığında serpme şeklinde, toprak altına fide yastığına, tohum yatağına dikim öncesi sıra üzeri bant şeklinde uygulaması, dikim sonrası kök bölgesine çizi şeklinde uygulanır ve dekara 50-80 kg uygulanmalıdır.

Meyveler için;

Dikim esnasında fidan çukuruna kök ile temas edecek şekilde uygulanır. Yaprak, taç iz düşümüne, kök bölgesine, 15 cm en, 15 cm derinlikte çember şeklinde açılarak çukura gölge çapı kadar gübre uygulanır. Gölge çapı 2 metre ise 2 kg veya kök bölgesine diskaro ile toprak altına ağaç başı yine aynı oranda gübre gelecek şekilde uygulanır. Gölge Çapı = KG olarak hesabı olarak uygulama yapılmalıdır.

Tarla Bitkileri, Endüstriyel Bitkiler, Tıbbı Aromatik Bitkiler ve Çayır-Mera-Yem Bitkileri için;

Ekim öncesi toprak altına serpilerek uygulanır. Toprak hazırlığında toprak altına veya tavalara serpme şeklinde ve dekara 120 KG olarak uygulanır.

İç ve Dış Mekan Süs Bitkileri Tarla;

Ekim öncesi toprak altına serpilerek uygulanır. Toprak hazırlığında toprak altına veya tavalara serpme şeklinde dekara 140 kg olarak uygulanır.

İç ve Dış Mekan Süs Bitkileri Saksı;

Saksı harcı hazırlığında harca %50 oranında karıştırılır ve uygulaması yapılır.  Çiçekli bitkilerde ise bu oranı %30-%40 oranında uygulamalıyız.

 

 

Sipariş vermek için : www.hasturkgubre.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(553)942-2961